Kokių taisyklių turi laikytis vairuojantys elektrinius paspirtukus?

paspirtukai

Elektrinių paspirtukų populiarumas pastaruoju metu vis labiau auga. Ši transporto priemonė tampa jau ne tik laisvalaikio praleidimo ar pramogų elementu, bet ir kasdien naudojama susisiekimo priemone. Jei jūs dar neturi, bet ketinate įsigyti šią transporto priemonę, kviečiame užsukti į svetainę –  https://www.bikko.lt/elektriniai-paspirtukai/, kurioje rasite platų kokybiškų paspirtukų pasirinkimą. Pradėjus važinėti elektriniu paspirtuku, nepamirškite, kad elektrinių paspirtukų vairavimas turi būti saugus ir atitinkantis taisykles. Štai taisyklės, kurių turi laikytis vairuojantys elektrinius paspirtukus:

  • Šalmas

Asmenims iki 18 metų vairuojant elektrinį paspirtuką  privaloma dėvėti dviratininko šalmą. Vyresniems nei 18 metų vairuotojams dviratininko šalmas neprivalomas, tačiau rekomenduojamas.

  • Važiavimas šaligatviu

Važiuoti elektriniu paspirtuku šaligatviu leidžiama, jei kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako, bei dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos. Taip pat važiuoti šaligatviu leidžiama, jei esantis dviračių takas, pėsčiųjų ir dviračių takas ar juosta yra nesaugios būklės (duobėta, akmenuota) arba remontuojama.

  • Važiavimas važiuojamąja dalimi

Važiuoti elektriniu paspirtuku važiuojamąja dalimi privaloma kraštine dešine eismo juosta. Važiuoti kairiąja dalimi leidžiama tik kai reikia pasukti į kairę ar apvažiuoti kliūtį. Taip pat būtina dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba paspirtuko priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.

  • Važiavimas tamsiuoju paros metu

Paspirtuko priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Taip pat vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Tai pagrindiniai reikalavimai vairuojantiems elektrinį paspirtuką. Žinoma, paspirtukų savininkai taip pat turi pasirūpinti jų technine būkle, tinkamų detalių, tokių kaip stabdžiai veikimu. Prižiūrint elektrinį paspirtuką ir laikantis vairavimo taisyklių, jūsų kelias bus ne tik saugus, bet ir malonus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.