Ekologiška pakuotė maistui – kaip sumažinti plastiko naudojimą?

ekologiška pakuotė
Photo by cottonbro on Pexels.com

Šiandien populiariausia medžiaga maisto pakavimui yra plastikas. Nors gali pasirodyti, kad jo savo gyvenime naudojame mažai, gerai pagalvojus suprastumėte, kad jis yra visur. Tai plastikiniai buteliai gaiviesiems gėrimams, vienkartiniai puodeliai kavai ar arbatai, plastikiniai maišeliai maistui, pakavimo plėvelė, vienkartiniai plastikiniai indai ir daug kitų panašių gaminių. Nors tokios pakuotės yra be galo patogios, tai turi savo kainą.

Turbūt nereikia nė išsiplėsti apie tai, kaip plastiko naudojimas kenkia gamtai. Pavyzdžiui, plastikinis butelis mineraliniam vandeniui gamtoje gali irti net 400–500 metų. Dar vienas svarbus dalykas, kurį būtina žinoti – plastikas kenkia ne tik aplinkai, bet ir mums patiems. Atlikti tyrimai rodo, kad iš PVC plėvelės, kuri naudojama maisto pakuotėms, gali išsiskirti ftalatai. Nusėdę mūsų maiste, jie patenka į mūsų organizmą ir neigiamai veikia kepenis, inkstus, ftalatų šiais laikais dažnai randama net ir motinos piene ar žmonių kraujyje.

Jei norite pasirūpinti tiek jus supančia aplinka, tiek savo sveikata, tiesiog būtina kaip įmanoma labiau mažinti plastiko vartojimą savo kasdienybėje. Nepirkite kavos ir arbatos išsinešti arba su savimi turėkite daugkartinius puodelius, prekybos centruose naudokite daugkartinius medžiaginius maišelius ir venkite maisto produktų, kurie yra supakuoti į plastiką.

Dar viena išeitis, kuri gali padėti sumažinti plastiko vartojimą – ekologiška pakuotė maistui. Kokios ekologiškos pakuotės maistui šiuo metu vyrauja rinkoje?

Popierinės pakuotės maistui. Turbūt viena populiariausių alternatyvų plastikui šiandien yra popierinė ekologiška pakuotė maistui. Tačiau nevertėtų manyti, kad tai 100 % geriausias pasirinkimas. Popieriui gaminti kertami miškai, o tai taip pat daro neigiamą poveikį gamtai. Visgi jei turite galimybę vietoje plastiko rinktis popierinę pakuotę, verčiau rinkitės ją.

Daug žadanti alternatyva plastikui yra bioplastikas. Tai beveik nekenksminga plastiko rūšis, kuriai pagaminti naudojami atsinaujinantys gamtos resursai. Pavyzdžiui, ekologiška pakuotė maistui gali būti pagaminta iš medienos ar medvilnės celiuliozės. Jei bioplastiko gamybai naudotume tokias medžiagas, taip sumažintume ir aplinkos taršą, ir iškastinio kuro išteklių panaudojimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.