Kelionės į Turkiją: pagrindiniai ir svarbiausi patarimai

Ieškote palankiausiomis sąlygomis pasižyminčio kelionės į Turkiją pasiūlymo? Tačiau tai bus pirmoji jūsų kelionė į šią daugelio tautiečių pamėgtą užsienio šalį? Tuomet jums praverstų keli patarimai, kurie jūsų kelionę į Turkiją paverstų smagesne ir turiningesne.

Atlikite informacijos paiešką

Prieš vykdami į Turkiją būkite tikri, kad esate sudarę jūsų aplankyti planuojamų vietų sąrašą. Tinkamai atlikta informacijos paieška jums padės lengviau atrasti pačias lankomiausias ir įdomiausias Turkijos vietas, kuriose verta pabuvoti lankantis Turkijoje. Jei iš anksto būsite suplanavę savo būsimą kelionę, keliauti jums taps kur kas paprasčiau.

Išmokite keletą svarbiausių turkiškų žodžių

Nors didžiuosiuose Turkijos miestuose dauguma žmonių moka anglų kalbą (bent jau pagrindus), išmokę keletą svarbiausių turkiškų žodžių kelionės metu jūs ne tik jausitės labiau pasitikintys savo jėgomis, tačiau taip pat galėsite lengviau pelnyti ir vietinių gyventojų palankumą. Be to, išmokti keletą žodžių turkiškai yra labai nesudėtinga. Jau nekalbant apie tai, kad su savimi savo išmaniajame telefone visuomet galite turėti ir lietuvių-turkų žodyną.

Pasirinkite, kur apsistoti

Turkijoje jūs turėsite labai didžiulę pasirinkimo laisvę – nuo kambarių vidutinės klasės viešbučiuose, iki prabangių apartamentų. Todėl pasirinkti savo viešnagei skirtą vietą jums turėtų būti labai nesudėtinga. Kita vertus, nevertėtų rinktis vietos, kuri iš jūsų pareikalautų didžiulių papildomų išlaidų. Jei norėsite iš arčiau pamatyti pačias gražiausias Turkijos vietas, jums reikės nemažai lėšų, todėl kur kas geriau savo kelionės biudžetą paskirstyti kaip įmanoma optimaliau.

Gerbkite kultūrą

Turkijoje žmonės yra labai atviri ir pakankamai laisvai reiškia savo nuomonę. Tačiau svarbu gerbti turkų kultūrą, tradicijas, papročius ir religines praktikas. Būkite tikri, kad elgiatės mandagiai ir pagarbiai. Jei vietiniams gyventojams parodysite pagarbą, jie neabejotinai atsidėkos tuo pačiu ir jus sutiks labai šiltai.

Naudokitės viešuoju transportu

Jei keliaujate į Turkiją ir planuojate aplankyti Stambulą, tuomet savo kelionei galite pasirinkti ir viešąjį transportą. Viešojo transporto sistema yra puikiai išvystyta, todėl galite keliauti tiek traukiniais, tiek ir autobusais ar metro. Tuo tarpu, jei vidurnaktį nėra galimybės pasinaudoti viešuoju transportu, visuomet galima pasinaudoti taksi paslaugomis.

Turėkite grynųjų pinigų

Tai yra vienas iš tų patarimų, kurių jokiu būdu nevertėtų pamiršti nei vienam, kuris nusprendžia aplankyti Turkiją. Nors iš pirmo žvilgsnio kai kuriems iš jūsų gali pasirodyti neįprasta būtinai turėti grynųjų pinigų, kai tuo tarpu šiandien gyvename moderniųjų technologijų laikais ir bene visur galime pasinaudoti savo banko kortelėmis, vis dėlto Turkijoje grynųjų pinigų „kultūra“ yra labai įsišaknijusi. Pasikliauti vien tik banko kortelėmis Turkijoje jokiu būdu nereikėtų – juolab, kad toliau nuo pagrindinių miestų nutolusiose vietovėse jums gali būti pernelyg sudėtinga surasti bankomatą. Todėl jei nenorite susidurti su papildomais sunkumais, grynaisiais pinigais pasirūpinkite iš anksto.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.