Saulės energija namuose: ar tai atsipirks?

Namų savininkai, kurie montuoja saulės elektrinių sistemas, gauna daug privalumų: mažesnės sąskaitos už elektrą, mažesnė tarša aplinkai ir potencialiai didesnė namų vertė. Tačiau šie privalumai turi ir kitą pusę. Šis straipsnis padės namų savininkams atlikti finansinius skaičiavimus, reikalingus norint nustatyti ar saulės energija bus naudinga namuose.

Fotovoltinės (PV) saulės technologijos egzistuoja nuo 1950-ųjų, tačiau dėl didelių saulės modulių kainų ji buvo laikoma finansiškai neperspektyvia. O plačiai naudojama tapo tik nuo naujojo tūkstantmečio.

Saulės modulio dydis nurodomas atsižvelgiant į pikinę saulės modulio elektros galią vatais. Tačiau tipinė įdiegtų fotovoltinių sistemų galia, vadinama „talpos koeficientu“, yra nuo 10% iki 20% teorinės galios. 3 kilovatvalandžių (kWh) buitinė sistema, veikianti esant 15% galios koeficientui, pagamintų 3 kW * 15% * 24 valandas per parą * 365 dienas / metus = 3 942 kWh / metus arba maždaug trečdalį įprasto suvartojamos elektros energijos namų ūkiui.

Išlaidos

Saulės elektrinės reikalauja nemažų investicijų, o perkant įrangą išlaidos atsiranda iš karto. Saulės moduliai neabejotinai sudarys didžiausią bendrą išlaidų dalį. Kita įranga, reikalinga montuoti, yra keitiklis (kad saulės modulių sukurta nuolatinė srovė būtų paversta buitinių prietaisų naudojama kintamąja srove), montavimo konstrukcija (kuri priklauso nuo paviršiaus ant kurio bus montuojama elektrinė). Taip pat turi būti atsižvelgiama ir į montavimo darbų sąnaudas.

Be įrengimo išlaidų, yra keletas papildomų išlaidų, susijusių su saulės modulių valdymu ir priežiūra. Nors minėtos išlaidos yra gana aiškios – saulės elektrinių bendrovės gali taip pat pasiūlyti teikti paraiškas dėl paramos jūsų saulės elektrinei. Galite nesunkiai pasitikrinti ar nėra metas teikti paraiškas – susisiekę su specialistais, taip pat oficialiuose portaluose. Įprastai pasinaudojus parama galima susigrąžinti apie 30% saulės elektrinės išlaidų. Daugiau informacijos apie skatinimo programas galite rasti aplinkos projektų valdymo agentūroje (APVA).

Apčiuopiama nauda

Kai kurios komunalinės paslaugos turi pakopinius kainų planus, pagal kuriuos ribinė elektros kaina keičiasi didėjant vartojimui. Pagal tokio tipo planą saulės sistemos nauda gali priklausyti nuo namo elektros energijos naudojimo; tam tikrose vietovėse, kur tarifai didėja, kai vartojimas didėja, dideliems namams (turintiems didelius energijos poreikius) gali būti naudingiausia saulės modulių, kompensuojančių brangų ribinį suvartojimą, naudojimas.

Dar vienas saulės elektrinės privalumas yra tas, kad namų savininkai gali saulės elektrinės sukauptą perteklinę energiją pasaugoti elektros tinkluose. Vartotojai naudojasi pasaugota elektros energija, kai elektros energijos suvartojimas viršija saulės elektrinės gaminamą elektros energiją.

Dar vienas privalumas – galimas poveikis namų vertei dėl saulės jėgainės instaliavimo. Pirma, yra neginčijama finansinė nauda, ​​jei dėl saulės elektrinės sumažėja sąskaitos už elektrą. Antra, „žaliojo“ gyvenimo tendencija reiškia, kad didėja namų ūkių, mažiau teršiančių aplinką, naudojančių atsinaujinančius šaltinius. Taip pat, pirkėjui perkant būstą su jau sumontuota saulės elektrine gali būti patrauklesnis variantas, nei perkant namą be saulės ir vėliau montuojant saulės elektrinę.

Įvertinti, ar įdiegti saulės sistemą, gali pasirodyti nelengva užduotis, tačiau svarbu paminėti, kad tokia sistema yra ilgalaikė investicija. Šiuo metu saulės energijai yra taikomos paramos ir skatinamas atsinaujinančių elektros šaltinių vartojimas. Net jeigu įvertinama, kad saulės energijos kaina yra šiek tiek brangesnė už komunalinių paslaugų elektrą, namų savininkai gali vis tiek įdiegti saulės elektrinę, kad ateityje išvengtų galimų energijos sąnaudų svyravimų, arba tiesiog toleruoti „žalesnį“ gyvenimą.

https://energobalt.lt/saules-elektrines/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.