Vestuvių fotografavimas: būtina technika profesionalams

Geras fotografas ir su degtukų dėžute padarys susižavėjimo vertą kadrą.Tuo tarpu gera fototechnika žmogaus nepadaro profesionaliu fotografu. O štai apjungus šiuos du elementus – patyrusį fotografą ir gerą fototechniką, rezultatas tikrai nenuvils. Tad šiandien pasidomėjome, ką apie fototechniką sako vestuvių fotografai, o padėti sudėlioti kirčius šioje temoje padeda vestuvių fotografas Fotogidas.lt

Atsarga ir dvigubas atsargumas

Nesvarbu, kokią fototechniką naudojame, tačiau ji gali sugesti, gali nukristi ant žemės ir sudužti, gali sulyti ar dar kas nors atsitikti. Todėl visada reikia turėti planą B. Du fotoaparatai, keli objektyvai, keli fotoaparato akumuliatoriai, blykstė, sauja atminties kortelių ir kavos (kad būtų daug energijos). Fotografuojant svarbu rasti kelias sekundes, patikrinti ar viskas veikia – nenorėtumėte po šventės pamatyti, jog pusė nuotraukų yra sugadinta, nes fotoaparatas sugedęs ir nuotraukos gaunasi nefokusuotos. Arba dar blogiau – puse kadro juoda.

Todėl visada reikia turėti atsarginių reikalingų daiktų, visada stebėti situaciją ir būti pasiruošus, jei kartais kas nors išeitų iš rikiuotės. Ir ne, tai ne paranoja, tai praktiškas atsargumas. Jūs tikrai nenorite būti tas fotografas, kuris nuotakai pasakys, jog nuotraukų nebus…

Svarba – objektyvų pasirinkimui

Norint visapusiškai pateikti šventės istoriją, reikia padaryti įvairių fotografijų. Ir aplinka būna pati įvairiausia. Ir, deja, nėra vieno universalaus objektyvo, galinčio idealiai atlikti visus darbus. Norint ir tamsioje bažnyčioje nufotografuoti visus svečius, ir padaryti portretus, reikės dviejų skirtingų objektyvų.

Vestuvių fotografai paprastai išskiria standartinius objektyvus:

Standartinis zoom tipo objektyvas: 14-24mm; 24-70mm; 70-200mm;

Standartinis fix tipo objektyvas: 24mm; 35mm; 50mm; 85mm.

Renkamasi kuo šviesesnį objektyvą, geriausia 1.2f, 1,4f, 2.8f. Kiekvienas fotografas apsisprendžia ar labiau patinka dirbti su zoom ar fix tipo objektyvais arba krepšyje turi ir tokių, ir tokių.

Du fotoaparatai – tas pats gamintojas

Dėl atsargumo fotografai ima du fotoaparatus, taip sakant du kūnus (bodžius). Tačiau, patogumui, pasirenkami du vieno gamintojo, dažniausiai tos pačios markės arba tos pačios serijos fotoaparatai. Taip lengviau derinti objektyvus, akumuliatorius ir kitus priedus – kas tinka vienam, tik ir antram. Beje, patogu ir vestuvėse, kuomet ant dviejų kūnelių skirtingi objektyvai, pvz., vienas plačiakampis, kitas teleobjektyvas – nereikia keisti objektyvo pamačius potencialiai įdomų kadrą.

Tarp vestuvių fotografų populiariausi Canon ir Nikon gamintojų fotoaparatai. Kurių daugiau – dar niekas nesuskaičiavo. Bet kokiu atveju, vestuvių fotografų darbas atsakingas, suklysti negalima. Tad pasirenkami profesionalių serijų fotoaparatai.

Blykstė

Dar vienas pirkinukas vestuvių fotografų krepšyje yra blykstė. Tamsių kampų pasitaiko visur – bažnyčioje (nors ten nepatartina naudoti blykstės, geriau kuo šviesesnį objektyvą), šventės salėje, ypač vakaro prieblandoje ar esant netinkamam apšvietimui. Blykstė blaško, tad tikslas išvengti jos naudojimo renkantis kuo šviesesnį objektyvą, tačiau kartais tiesiog nebūna kitos išeities. Būtent dėl to, reikalinga blykstė, suderinta su naudojamu fotoaparatu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.