Ką daryti, jei buvęs sutuoktinis nemoka vaikų išlaikymo?

Photo by Kat Jayne on Pexels.com

Skyrybų metu, kai sutuoktiniai turi nepilnamečių vaikų, vienam iš tėvų priteisiamas pagal įstatymus priklausantis nepilnamečių vaikų išlaikymas, vadinamas alimentais. Deja, tačiau net ir priteisti alimentai mokami ne visada. Tuomet iš pakankamai nedidelės mėnesinės įmokos metams bėgant susidaro tikrai nemenkos sumos. Ką tuomet daryti vaiko mamai, ant kurios vienos pečių gula visa vaiko išlaikymo atsakomybė? Variantai yra net keli.

  • Kreiptis į skolų išieškojimo bendrovę

Įmonės, kurių veikla yra skolu isieskojimas, be problemų imsis alimentų išieškojimo užduoties. Jums reikės pateikti alimentų priteisimą įrodantį dokumentą, suteikti reikiamą informaciją ir pasirašyti paslaugų teikimo sutartį. Paprastai skolų išieškojimas šiose įmonėse pradedamas nuo raštiškų raginimų sumokėti susikaupusią alimentų skolą siuntimo. Skolos išieškojimą kuruojantis darbuotojas taip pat betarpiškai bendrauja su skolininku ir poreikiui esant informuoja klientą apie galimus susitarimus. Abiems pusėms sutinkant, gali būti vykdomas skolų išieškojimas dalimis.

  • Kreiptis į antstolį

Antstolis, gavęs teismo išduotą vykdomąjį dokumentą ir kitus pagrindinius dokumentus ir duomenis, gali pradėti priverstinį skolos išieškojimą. Šiuo atveju, kitaip nei kreipiantis į skolos išieškojimo bendroves, antstolis į derybas su skolininku nesileidžia. Tačiau iš karto areštuojamos skolininko sąskaitos dar negarantuoja norimų rezultatų. Jei tos sąskaitos nėra aktyvios arba skolininkas įrodo, kad jose esančios pajamos negali būti areštuotos, skolų išieškojimas tampa itin sudėtingas. Tuomet išnaudojamos galimybės išieškoti skolą iš skolininkui priklausančio turto ir pan.

  • Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (Sodra)

Kai vaiko išlaikymo skolų išieškojimas yra nesėkmingas, alimentus prisiteisęs asmuo turi teisę kreiptis į Sodrą ir gauti vaiko išlaikymui priteistas išmokas iš valstybės institucijos. Beje, ši galimybė galioja ir tada, kai alimentai mokami, tačiau mažesni nei priteista suma. Po išmokėtų išmokų Sodros iniciatyva vykdomas tų pačių skolų išieškojimas iš skolininko. Tiesa, Sodros mokamos vaiko išlaikymo išmokos negali būti didesnės nei 1,5 MGL.

Tad jei buvęs sutuoktinis netinkamai vykdo vaikų išlaikymo įsipareigojimus, nedelsdami kreipkitės į atitinkamus specialistus. Kuo anksčiau bus pradėtas skolų išieškojimas, tuo greičiau ir lengviau bus atkurtos vaikams priklausančios teisės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.