Fejerverkų istorija: tai, kas mus džiugina šiais laikais

Photo by Jonathan Petersson on Pexels.com

Daugelis mūsų įvairias šventes sieja su fejerverkais, kurie simbolizuoja amžiną gyvenimą, prabangą ir tuo pačiu patį paprasčiausią šventiškumą, kurio kartais taip pasiilgstame kasdienybėje. Tokie paprasti fejerverkai, kurie siūlomi prekybos centruose praėjo ilgą kelią, kol galiausiai tapo tokiais, kokiais mes džiaugiamės šiandien.

Dar tada, kai nebuvo civilizacijos…

Nors šiuo metu daugeliui mūsų fejerverkai atrodo kasdienybė, tačiau jie praėjo tikrai labai ilgą kelią, kol tapo tokie, kokiais mes galime šiandien džiaugtis. Manoma, kad patys pirmi fejerverkai arba bent jau tai, kas buvo į juos panašu, atsirado dar 200 m. per. Kr. Tuomet žalia bambuko lazdelė atsitiktinai pateko į laužą ir pradėjo sproginėti.

Žinoma, tai smulkmė palyginus su tuo, kuo galima džiaugtis šiuo metu. Tačiau bent kuriuo atveju sakoma, kad tai yra pačių pirmų fejerverkų prototipas, kuris buvo piešiamas senovėje ant sienų. Tai rodo, kad šis išradimas žmonėms paliko labai didelį įspūdį.

Parakas atsirado apie 900-uosius metus ir tada buvo pradėti kurti tokie dangaus žybsniai, kurie jau kiek panašesni į dabartinius.

Išradėjai kinai…

Ačiū galime sakyti Kinijos gyventojams, išradėjams, kurie kūrė, derino ir bandė atrasti kuo įspūdingesnius fejerverkus, kurie yra dabartiniu pagrindas. Jie pamatė, kad fejerverkai gali būti rišami prie strėlių taip suteikiant galimybę jiems pasiekti aukštumas. Sprogstamosios medžiagos atlikdavo procesą ore, tad rezultatas būdavo puikus.

Arabai sakydavo, kad šie gražūs dangaus papuošalai yra „Kinų gėlės“, kurios jau XIII amžiuje buvo labai aktyviai tobulinamos ir mėgdžiojamos vienų ir kitų. Galiausiai, XIII amžiuje jie tapo mėgstami ir Vakarų šalyse, kur buvo gausiai finansuojama dvarininkų, kad tik būtų išrasti vis gražesni ir vis labiau traukiantys akis.

Spalvų kismas

Labai ilgus metus pačios pagrindinės spalvos buvo juoda ir oranžinė. Šiuo metu galime džiaugtis labai plačia spalvine gausa, kuri taip pat stebina ir ausis kurtinančiu garsu. Visiškai natūralu, kad daugeliui tai yra svarbi šventinė atributika, tad ją išbandyti ir „papuošti“ vakarėlį – verta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.