Vestuviniai žiedai ir jų paieškos: praktiški patarimai

Neilgai trukus su savo antrąja puse jūs žengsite prie altoriaus? Tačiau vis dar nenusprendėte, kokius vestuvinius žiedus jums būtų verta pasirinkti? Jei jus domina patys populiariausi vestuviniai žiedai 2021 m., tuomet vertėtų susipažinti ir su keliais naudingais jų pasirinkimui skirtais patarimais.

Pagrindai

Vestuviniai žiedai pasižymi ypatingai sena istorija. Istoriniai šaltiniai rodo, kad vestuviniai žiedai pirmą kartą pradėti naudoti dar prieš 6000 m. senovės Egipte. Tai buvo meilės ir įsipareigojimo tarp dviejų vienas kitam pasišventusių ir atsidavusių žmonių simbolis. Vestuvinio žiedo forma simbolizavimo amžinybę.

Nors anuomet senovės Egipte vestuviniai žiedai buvo gaminami iš papiruso ir šakelių, bėgant šimtmečiams jie imti gaminti ir iš geležies, kol galiausiai Viduramžiais vestuviniai žiedai pradėti gaminti iš aukso, kartu naudojant ir brangakmenius.

Iš ko gaminami vestuviniai žiedai

Šiandien dauguma vestuvinių žiedų yra gaminami iš tokių tauriųjų metalų kaip geltonasis auksas, rožinis auksas, baltasis auksas arba platina. Kiekvienas taurusis metalas pasižymi skirtingomis savybėmis.

  • Geltonasis auksas: Iš geltonojo aukso pagamintų vestuvinių žiedų spalva yra pati gryniausia ir tokius žiedus prižiūrėti yra lengviausia. Be to, tai taip pat yra labiausiai hipoalergiškas taurusis metalas. Geltonojo aukso vestuvinius žiedus reikia reguliariai nušlifuoti ir nuvalyti.
  • Baltasis auksas: Baltasis auksas yra patvarus ir atsparus įbrėžimams. Jis yra lengviau prieinamas (kainos atžvilgiu) nei platina, tačiau norint išsaugoti jo puikią būklę juo reikia gerokai labiau rūpintis.
  • Rožinis auksas: Iš rožinio aukso gaminami vestuviniai žiedai yra labai patvarūs ir lengviau įkandami nei iš kitų tauriųjų metalų gaminami žiedai. Tačiau tai nėra hipoalergiškas taurusis metalas.
  • Žiedai iš platinos: Platina yra hipoalergiškas metalas ir patvaresnis nei baltasis auksas. Iš platinos pagaminti vestuviniai žiedai yra kur kas brangesni nei kiti vestuviniai žiedai. Reikia atminti, kad jie lengviau susibraižo.

Vyriški ir moteriški vestuviniai žiedai

Jei jūs svarstote, kokio tipo vestuvinį žiedą turėtumėte pasirinkti, galite būti tikri, kad šiuolaikinėje juvelyrinių dirbinių rinkoje tiek vyrams, tiek ir moterims skirtų vestuvinių žiedų asortimentas yra labai platus.

Moteriškas vestuvinis žiedas labai dažnai yra derinamas kartu su sužadėtuvių žiedu. Dėl šios priežasties neretai nusprendžiama sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą pirkti kartu. Vestuvinis žiedas gali būti tiek labai prabangus ir turintis daug inkrustuotų deimantų, tiek ir labai kukliai atrodantis geltonojo ar baltojo aukso žiedas.

Vyriški vestuviniai žiedai dažniausiai būna paprastesnio stiliaus. Dažnai jie yra gaminami iš baltojo aukso, volframo, titano ir geltonojo aukso. Jų stilius gali būti tiek labai prabangus, tiek ir klasikinis.

Kas atsakingas už vestuvinių žiedų pasirinkimą?

Tradiciškai vyras renka vestuvinį žiedą savo būsimai nuotakai, o nuotaka renka žiedą savo būsimam jaunikiui. Tai tampa labai romantišku gestu – meilę ir įsipareigojimą atspindinčiomis dovanomis, kuriomis yra apsikeičiama vestuvių ceremonijos metu.

Tačiau, kas bus atsakingas už vestuvinių žiedų pasirinkimą, turite nuspręsti patys. Nėra jokių griežtų taisyklių, kurių būtų būtina laikytis. Jei norite, vestuvinius žiedus jūs visuomet galite rinktis drauge.

Kaip pasirinkti tinkamą vestuvinio žiedo dydį?

Pats paprasčiausias būdas nustatyti tinkamiausią vestuvinio žiedo dydį yra atsižvelgti į mūvimą sužadėtuvių žiedo ar bet kurio kito turimo žiedo dydį.

Vestuvinių žiedų paieškos

Kai ieškote vestuvinių žiedų, visuomet turėtumėte atsižvelgti į tuos modelius, kurie geriausiai atspindi jūsų asmenybę, gyvenimo būdą ir skonį. Vestuviniai žiedai bus mūvimi visą jūsų gyvenimą, todėl pasirinkite tai, kas tiek jums, tiek ir jūsų antrajai pusei patiktų labiausiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.