Saulės parkai alternatyva gyventojams neturintiems žemės ar namo stogo

Photo by Pixabay on Pexels.com

Vienas paprasčiausių būdų tapti gaminančiu vartotoju ir gaminti aplinkai nekenksmingą energiją iš atsinaujinančių šaltinių – turėti saulės elektrinę. Statistika rodo, kad pastaraisiais metais ženkliai išaugo žmonių, norinčių gaminti energiją skaičius. 2021 metais jis siekia apie 10 000, iš jų 8,96 tūkst. turi elektrines ant nuosavo namo stogo ar žemės, o 1,795 – įsigiję jėgaines saulės parkuose.

Jėgainės saulės parkuose darosi vis paklausesnės

Saulės parkai Lietuvoje pradėjo ženkliai plėstis, kai prieš kelis metus valstybė įvedė įstatymų pataisas, kuriomis gyventojams galima parama už nutolusias saulės elektrines, dažniausiai tokios elektrinės įsigyjamos saulės parkuose. Taigi, žmonės tik prieš daugiau nei metus galėjo nusipirkti jėgainę parke ir gauti paramą, todėl tokių gaminančių vartotojų skaičius dar nesiekia 2 tūkst., tačiau jis didėja kiekvieną dieną.

Saulės parkai tai puiki alternatyva gyventojams, neturintiems nuosavo žemės ploto ar namo stogo. Daugeliu atvejų, net ir turintiems, žymiai patogiau užsisakyti elektrinę saulės parke, nes nereikia rūpintis jos įrengimu, galima netrukus naudoti pigią ir aplinkos neteršiančią elektrą. Lietuvoje žmonės rodo susidomėjimą įvairiais aplinkos taršą mažinančiais būdais. Dažnas gyventojas norėtų turėti elektra varomą ar hibridinį automobilį. Ne paskutinėje vietoje yra ir noras sutaupyti, todėl susidomėjimas saulės elektrinėmis tik didėja.

Saulės parkai suteikia galimybę rezervuoti jėgainę internetu

Saulės parkai patrauklūs yra tuo, kad elektrinę galima užrezervuoti net neišėjus iš namų. Tai galima padaryti per interneto portalą saulesparkai.lt. Šios svetainės puslapyje „Projektai“ yra visi Lietuvoje esantys parkų vystytojai. Pradžioje reikėtų paskaičiuoti, kokio dydžio jėgainę verta įsigyti ir pasirinkti patraukliausią vystytojo pasiūlymą.

Jeigu turite klausimų, kokios galios jėgainę verta užsisakyti, norėtumėte pasikonsultuoti su specialistais, kreipkitės į „Saulės grąža“. Tai patikima, ilgametė įmonė, vystanti saulės parką Kuršėnuose. Įmonė savo klientams suteikia galimybę rezervuoti jėgaines, kurių montavimui panaudota aukštos kokybės, didelio efektyvumo įranga. Kuršėnų saulės parke gyventojai ir įmonių atstovai gali įsigyti reikiamos galios elektrinę už vienas palankiausių kainų rinkoje.

Šiuo metu bendra parko galia siekia 2,5 MW, ateityje planuojama jį padidinti iki 5 MW.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.