Lean sistema – kaip jos pagalba galima padidinti verslo produktyvumą

Praktikoje Lean sistema pasižymi daugybe ilgalaikių privalumų. Tačiau vienas pirmųjų veiksnių, apie kurį pagalvoja verslo savininkai, būna kaštų mažinimas. Ir nors iš tikrųjų Lean metodikos taikymo pagalba galima reikšmingai sumažinti verslo patiriamus kaštus, vis dėlto gerokai svarbiau yra tai, jog tokios sistemos pagalba visi įmonės procesai tampa veiksmingesni, o darbas būna produktyvesnis. Visa tai sukuria geresnes sąlygas darbuotojams, didesnį klientų pasitenkinimą galutiniu produktu, ekonomiškesnius procesus ir sklandesnį darbą.

Kadangi Lean sistemos privalumų yra daugybė, verta išskirti bent keletą iš jų:

Padidinama produkto kokybė

Lean sistemos pagalba padidėjęs veiklos efektyvumas suteikia daugiau laisvės ir galimybių darbuotojams, tokiu būdu išlaisvinant ir jų didesnį kūrybiškumą bei suteikiant daugiau laiko produkto kokybės kontrolei, kurio priešingu atveju būtų stigę, kadangi laikas būtų išeikvojamas bereikalingiems procesams.

Didesnis operatyvumas ir terminų laikymasis

Kadangi Lean metodika padeda visus komercinės veiklos vykdymo procesus paversti sklandesniais ir veiksmingesniais, pašalinant visą tai, kas iki tol eikvodavo daug laiko ir didindavo įmonės patiriamus kaštus, verslas gali lengviau reaguoti į besikeičiančias rinkos sąlygas, didėjančią paklausą ir kitus svarbius veiksnius, tokiu būdu užtikrinant didesnį operatyvumą ir terminų laikymąsi.

Aplinkos išsaugojimas

Lean sistema taip pat padeda verslui sumažinti ir aplinkos taršą, kadangi įvertinus iki tol įgyvendintus procesus ir iš jų pašalinus visas taip vadinamas „atliekas“ tiesiogiai sumažėja ir aplinkos tarša. Tai verslą paverčia draugiškesniu aplinkai ir padeda lengviau pasitikti ateitį, kuri be priemonių, tausojančių aplinką, yra tiesiog neįsivaizduojama.

Darbuotojų pasitenkinimas

Kai darbuotojai mato ir jaučia, jog jų kasdienė rutina ir darbinės užduotys yra kupinos nereikalingų veiksmų, kurie tik eikvoja jų laiką ir jėgas, visa tai neigiamai veikia darbuotojų psichologinę būseną ir pasitenkinimą darbu. Taigi, Lean metodika padidina ne tik produktyvumą, tačiau ir darbuotojų pasitenkinimą, o tai tiesiogiai padidina ir darbo našumą bei įmonės veiklos rezultatus.

Didesnis pelnas

Žinoma, didelis produktyvumas, mažesni kaštai, geresnė produkto kokybė ir mažiau „atliekų“ padeda padidinti ir įmonės pelną.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.