Saulės elektrinės namuose: kaip tai paversti realybe?

Photo by Pixabay on Pexels.com

Visame pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama energijos taupymui, todėl populiarėja alternatyvūs energijos šaltiniai. Vienas geriausių būtų – naudoti atsinaujinančią energiją. Lietuvoje, taupant elektrą, pasitelkiama saulės energija. Saulės elektrinės tampa vis populiaresnės. Todėl jeigu anksčiau apie tai negalvojote, pats metas pasidomėti, kaip tai galima įgyvendinti ir nuo ko pradėti, galvojant apie saulės elektrinė savo namuose.

Kur statyti elektrinę?

Jeigu svarstote apie galimybę sutaupyti elektros, pasinaudojant atsinaujinančiais ištekliais, saulės energija – geriausias sprendimas. Saulės elektrinė namuose suteiks galimybę patiems pasigaminti elektros ir sutaupyti išlaidų. Dažniausiai saulės elektrinės statomos individualių namų kiemuose arba ant namo stogo. Taip pat ji gali būti įrengta šalia gyvenamojo namo, jeigu kieme yra pakankamai vietos. Ir net jeigu neturite laisvos vietos kieme, o Jūsų namas nepritaikytas elektrinės įrengimui, kolektorius galite įrengti ant kito pastato stogo.

Ar būtina turėti savo?

Jeigu norite tapti saulės energijos gamintoju, tačiau neturite galimybės pasistatyti saulės elektrinės, tai nereiškia, kad reikėtų atsisakyti saulės energijos gaminimo minties. Šiandien galima rinktis ir kitokius būdus investuoti į šią sritį. Saulės elektrą jau gali gaminti netgi daugiabučių gyventojai. Tam yra statomi ir kuriami saulės parkai. Tai didžiulės saulės elektrinės, kuriomis gali naudotis visi norintys. Pavyzdžiui, galite išsinuomoti arba nusipirkti tokio parko dalį ir tapti nepriklausomu saulės elektros gamintoju. Dalyvavimas tokiame parke atveria dar daugiau galimybių, nes Jūsų neriboja turima laisva vieta kieme ar namo stogo plotas.

Kiek kainuos elektrinės statyba?

Daug kas mano, kad saulės elektrinės įsigijimas yra brangus dalykas. Žinoma, jog tai yra didelis pirkinys, tačiau reikia suprasti, jog yra ne šiaip išleisti pinigai, o investicija į geresnę ateitį. Skaičiuojama, kad saulės elektrinė atsiperka per kelis metus, o tuomet tampate elektros gamintoju ir visą Jums nereikalingą elektrą galite parduoti. O jau pirmais metais, naudojant saulės energiją, sumažinti išlaidų elektrai galėsite net kelis kartus. Tai leis pamiršti apie nuolat didėjančias elektros kainas.

Be to, Lietuvoje skiriama parama tiems, kurie prisideda prie saulės energijos kūrimo. Jeigu ketinate įsirengti elektrinę, Jums tereikia parašyti paraišką kompensacijai gauti ir laukti sprendimo. SU valstybės parama pavyks sutaupyti ir įgyvendinti seniai planuotą projektą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.