Kaip pasirinkti tinkamas vienkartines pirštines?

Šiais laikais ir susiklosčius COVID-19 viruso padėčiai, tinkamos apsaugos ir saugumo užtikrinimas tapo pagrindiniu prioritetu. Vienkartinės pirštinės dabar yra būtinos ne tik įvairiose kasdieniniuose darbuose, bet naudojamos ir dėl higienos priežasčių prekybos centruose, viešuose vietose, ligoninėse, kirpyklose, grožio salonuose.

Vienkartines apsaugines pirštines naudoja visi, kurie yra turi kontaktą su kenksmingomis cheminėmis medžiagomis, bakterijomis ar virusais. Jos padeda mums prižiūrėti subtilią ir jautrią rankų odą, puikiai apsaugo nuo įvairių ligų sukėlėjų.

Iš pirmo žvilgsnio visos vienkartinės pirštinės atrodo vienodai, įžvalgesni žmonės pastebės, kad jos skiriasi spalva, tačiau didžiausias skirtumas yra medžiaga, iš kurios jos pagamintos.

Vienkartinių pirštinių tipai:

  • latekso pirštinės,
  • nitrilo pirštinės,
  • vinilo pirštinės,
  • polietileno pirštinės.

Latekso pirštinės yra žinomiausios vienkartinės pirštinės rinkoje, jos pagamintos iš natūralios gumos. Jos yra labai patvarūs ir daugelį metų naudojamos gydymo įstaigose, tačiau turi vieną trūkumą – guma, iš kurios jie pagaminti, gali sukelti alergines reakcijas, todėl dabar pradėtos gaminti vienkartinės lateksinės pirštinės iš saugių medžiagų, kurios pakeitė lateksą.

Vienkartinės nitrilo pirštinės yra pagamintos iš sintetinės gumos. Nitrilo pirštinės yra atsparios dilimui ir plyšimui, tačiau jos yra subtilesnės nei latekso pirštinės. Jos labiau priglunda prie rankų ir yra atsparesnė chemikalams.

Vienkartinės vinilo pirštinės pagamintos iš labai patvarios medžiagos, tačiau dėl to jos praranda savo lankstumą. Svarbu pasirinkti tinkamo dydžio vinilines pirštines, nes jos beveik nesitempia, todėl greičiau plyšta. Nitrilo pirštinės gerai apsaugo nuo chemikalų, tačiau yra mažiau veiksmingos nuo bakterijų, grybelių ir virusų.

Polietileno pirštinės naudojamos maisto gamyboje, maisto prekių parduotuvėse, degalinėse.

Nepriklausomai nuo medžiagos, iš kurios gaminamos pirštinės, nepamirškite pasirinkti tinkamo dydžio. Per didelės pirštinės neužtikrins darbo komforto. Atminkite, kad pirštinės praranda apsaugines savybes, kai liečiasi su prakaitu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.