Kaip tikslingai naudotis kondicionieriumi, kad neperšaltumėme?

Dažnai tenka girdėti, kaip žmonės skundžiasi jog neva dėl kondicionieriaus peršąla ir dėl to netiki šių įrenginių nauda. Taip tiesos tame yra – patalpų kondicionavimas gali tapti peršalimo ligų priežastimi, tačiau kaltinti dėl to įrangą arba patį procesą nėra teisinga, nes pagrindinė nepageidaujamų pasekmių priežastis – netinkamas prietaisų naudojimas. Gerai sureguliavus savo kondicionierių ir parinkus tinkamus nustatymus jis visiškai nekels jokios rizikos sveikatai. Štai keli patarimai, ko reikėtų imtis, kad netektų skųstis dėl peršalimo vasarą:

  1. Sumažinkite ventiliatoriaus galingumą. Dirbant maksimaliomis apsukomis, kondicionierius sukuria pastovią šalto oro cirkuliaciją. Šios šaltos srovės nesunkiai sukelia peršalimą net ir tiems, kas sėdi tolėliau nuo prietaiso. Sumažinus apsukas, galima užkirsti tam kalią, neprarandant patalpų vėsinimo efektyvumo. Aukštas apsukas rekomenduojama jungti tik pačioje naudojimosi pradžioje, kad patalpose esantis oras kuo greičiau atvėstų, tačiau reikėtų stengtis patiems tuo metu patalpoje nebūti, o vėliau sumažinti galingumą tiek, kad jo pakaktų palaikyti nustatytą temperatūrą.
  2. Venkite temperatūrų skirtumo. Tai ko gero yra pagrindinė priežastis, dėl ko žmonės ima skųstis dėl peršalimo simptomų. Kai lauke kaitina 30º С temperatūra, nereikėtų nustatinėti kondicionieriuje 17-18º С. Organizmas staigiai patekęs iš karščio į šalti neabejotinai peršąla ir žmonės ima kankinti sloga ir kiti simptomai. Geriausiai, kai skirtumas tarp lauko ir patalpų temperatūrų neviršija 7º С.
  3. Prižiūrėkite įrangą.  Kartais ligų priežastis yra ne oro temperatūroje o jo kokybėje. Kondicionierių filtruose gali kauptis tiek dulkės tiek ir įvairūs mikroorganizmai, kurie patenka į patalpas kartu su šaltu oru. Tam kad apsisaugoti, reikėtų reguliariai valyti kondicionierių ir jame esančius filtrus, o jei reikia ir kreiptis į specialistus, kad atliktų reikalingą profilaktiką.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.