Kokia rekuperacinės sistemos įsirengimo namuose nauda sveikatai?

Mechaninio vėdinimo sistema – tai šiuolaikinių komercinių pastatų ir individualių namų plaučiai, nepertraukiamai tiekiantys orą į patalpų vidų. Tuo tarpu natūralų vėdinimą būtų galima prilyginti dirbtiniam kvėpavimo aparatui, kuris tiekia orą tik tuo metu, kai veikia – kol esame atvėrę langus.

Dvi pagrindinės priežastys, kodėl rekuperacinės sistemos įrengimas turi svarbų teigiamą poveikį, visų pirma, būstui ir tų namų gyventojų sveikatai.

  1. Pastato „sveikata“ yra ne mažiau svarbi nei asmeninė, nes kalbant apie efektyvų vėdinimą namuose, tai yra tarpusavyje glaudžiai susiję dalykai. Netinkamas arba nepakankamas namų vėdinimas dažniausiai sukuria sąlygas vienam iš nemaloniausių reiškinių – drėgmės kaupimuisi. Dėl šio priežasties atsiranda nemalonus „pridususio“ oro kvapas namuose ir beveik neišvengiamai atsiranda pelėsis. Jis gali sugadinti baldus, rūbus, sienas, išplitusį pelėsį labai sunku išnaikinti.
  2. Pelėsis, kaip žinia, yra ne tik vizualiai nemalonus, jį taip pat lydi ir nemalonus kvapas, kuris dažnai persiduoda į daiktus bei rūbus. Tačiau tai nėra blogiausias reiškinys, pelėsis neigiamai veikia mūsų kvėpavimo takus, gali sukelti alergijas ir net išsivystyti astma.

Namuose esant įrengtai rekuperacinei sistemai visų šių nemalonumų galima išvengti. Be to, ši sistema turi dar daugiau neginčijamų privalumų, susijusių su žmogaus sveikata. Rekuperacinėje vėdinimo sistemoje yra montuojami keičiami oro filtrai, kurie neutralizuoja nemalonius kvapus, sulaiko suodžius, dulkes, žiedadulkes, bakterijas bei kitus alergenus. Oras į namus patenka išvalytas ir tai yra dar vienas privalumas mūsų visų sveikatai.

Pastebima, kad naudodami mechaninio vėdinimo sistemą, alergiški žmonės ženkliai mažiau kenčia nuo pavasarinės alergijos. Tai yra būtent dėl sistemoje įrengtų oro filtrų, kurie neleidžia į namus patekti alergenams, todėl šie žmonės jaučiasi kur kas geriau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.