Auto variklio požymiai, kurie išduoda gedimus. Pasakoja mechanikas

Ar variklis yra pati svarbiausia transporto priemonės dalis? Atsakymas gali būti įvairus. Kiekvienas mašinos komponentas turi veikti tinkamai, kad bendra sistema taip pat užtikrintų skaldų auto veikimą. Tačiau varikliai labai dažai vadinami mašinos širdimi, kuri turi tolygiai plakti, kad transporto priemonė važiuotų gerai.

Visgi, kad variklis veiktų tinkamai – reikia skirti dėmesio jo priežiūrai ir tuo pačiu pamačius pačius pirmus signalus, kad kažkas yra ne taip – svarbu į juos reaguoti kuo greičiau. Apie tai kalbamės su mechaniku Karoliu.

Kompiuterinės diagnostikos svarba

Jeigu norite, kad Jūsų mašina nesugestų tada, kai Jums tai labiausiai netinka – labai svarbu reguliariai lankytis pas meistrus, kurie ne tik gali sutvarkyti gedimus, tačiau tai pat ir rasti problemas, kol jos labai mažos. Žinoma, kuo gedimas bus mažesnis – tuo tvarkymas greitesnis. Tiesa, nuosava kompiuterinė diagnostika yra gana brangus malonumas, tad natūralu, kad dažniausiai auto savininkai keliauja į servisus, kur gauna ne tik paslaugas, tačiau taip pat ir atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Automobilių servisas yra ta vieta, kur gausite ne tik profesionalią pagalbą, tačiau taip pat ir nemokamus patarimus bei atsakymus į kylančius klausimus. Štai todėl svarbiausia mašiną vežti į patikimas, legaliai savo paslaugas siūlančias vietas, o ne garažiukus, kur dirba peusdo meistrai.

Keista, tačiau kai kurie auto savininkai atvyksta diagnostikai ir gavę rezultatus – neskuba jos tvarkyti. Tai dažniausiai nutinka tokiu atveju, kai gedimai yra gana maži. Vairuotojai tikisi, kad galės toliau naudotis mašina ilgą laiko tarpą. Deja, problema didėja ir paskui jos tvarkymas kainuoja brangiau“,- pasakoja mechanikas.

Taigi, svarbus ne tik problemos radimas, tačiau taip pat ir jos šalinimas. Žinoma, tam tikri išoriniai variklio požymiai taip pat gali išduoti gedimus, tačiau diagnostika bet kuriuo atveju turi būti atliekama reguliariai.

Užvedimo sistemos trikdžiai

Kai sunku užvesti mašiną  galima ieškoti labai daug skirtingų priežasčių, kodėl taip nutiko. Tačiau specialistai pirmiausia siūlo patikrinti variklius, kadangi būtent jų gedimai dažniausiai ir daro įtaką mašinos funkcionalumui. „Labai dažnai gedimus rodo sudėtingas alkūninio veleno sukimas. Dažniausiai jį sunku sukti ir starteriu, žinoma, galima bandyti varžtu. Tačiau kai joks pasisukimas nevyksta – dažniausiai belieka minėta kompiuterinė diagnostika“,- pasakoja Karolis.

Taip pat gana dažnai užvedimo problema yra per maža kompresija cilindruose. Nesunku sutvarkyti šį gedimą ir ne visada reikalingi meistrai. Dažniausiai svarbiausia yra spaudimo matavimas, taip pat, galima įpilti šiek tiek alyvos, kuri užtikrina sklandesnį veikimą.

Jeigu ir po to alkūninis velenas sukasi per greitai, tikėtina, kad nutrūko krumpliuotasis diržas, o kad sistema vėl veiktų puikiai – reikalingas jo keitimas nauju“,- priduria.

Keisti garsai?

Apie variklio gedimus taip pat signalizuoja ir neįprasti garsai. Tiesa, jų girdėjimas gali reikėti labai daug skirtingų problemų, tad jeigu tai ne variklis, deja, gali būti šimtas skirtingų priežasčių, kurios gali sukelti garsus. „Iš variklio vietos ateinančius keistus garsus dažniausiai sukelia per daug laisvas dantytasis diržas. Svarbiausia patikrinti ar jis veikia tinkamai, kaip pat – kokios yra jos paskirstymo fazės bei kaip veikia kompresija. Kai kuriais atvejais papildomai gali reikėti ir vožtuvo keitimo. Darbų daug, tad būtinai juos reikia palikti meistrams“,- patarimus pateikia Karolis.

Dažniausiai bet kokia variklio problema veda link kompiuterinės diagnostikos. Paprasčiausiai su ja gedimo radimas yra greitesnis ir kur kas tikslesnis nei tik apžiūra arba neįprastų garsų vertinimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.