Kokia turėtų būti grandinės priežiūra?

Nuo šios dalies būklės labiausiai priklauso ir pačio pjovimo kokybė. Todėl pirmiausiai reikėtų pasirūpinti, jog ji visuomet išliktų aštri. Kadangi kitaip pjauti medieną nebus taip paprasta ir tam reikės ne tik daugiau laiko, bet ir daugiau kuro. Aišku, šioje vietoje problemą galima lengvai išspręsti nuolatos galandant šią dalį. O tuomet, kai pažeidimai rimtesni, ją galima paprasčiausiai pakeisti kita. Tuo labiau, kad tam tikrai nereikės didelių investicijų. Taip pat labai svarbu vengti bet kokio kontakto su kietesnėmis medžiagomis. Kadangi ir taip ši dalis nuolat dėvisi pjaunant medieną. Tačiau po susilietimo su akmeniu ar metalu ji gali būti nepataisomai sugadinta, tad reikėtų to vengti.

Kaip dažnai ją reikia galąsti?

Tai paprasčiausiai būdas sugrąžinti aštrumą ir kartu maksimalų pjovimo efektyvumą. Aišku, konkretaus periodo, kada tą reiktų daryti, nėra. Kadangi tai priklauso nuo pjovimo intensyvumo. Tačiau po pilnos dienos darbo grandinės aštrumas jau nebus toks pats. Todėl pagal tai galima ir orientuotis. Taip pat po kontakto su kažkuo kietesniu, kad ir gruntu, ši dalis turėtų būti pagaląsta. Kadangi net ir minimalus prisilietimas prie kietų akmenų ją apgadina. O tuomet jau pjovimas nebus efektyvus. Taigi, reikėtų tai vertinti pagal situaciją, bet praktiškai visuomet bus geriau dažniau, negu rečiau. Todėl nevertėtų delsti.

Kiek kainuoja nauja tokia dalis?

Kadangi grandinėskeičiamos pakankamai dažnai, lyginant su tuo, kiek tarnauja pats pjūklas, todėl jos nebus ypatingai brangios. Aišku, tai dar priklausys ir nuo turimo įrenginio. Kadangi tuomet ir ši detalė turės būti atitinkamų parametrų. Tačiau kartais jos kaina gali siekti vos keliolika Eurų. Nors kartais ji gali būti ir keliasdešimt Eurų. Todėl geriausia būtų iškart ieškoti tinkamo modelio ir tuomet sužinosite tikslią jo kainą. Paprasčiausia tą būtų padaryti internete, kur per kelias sekundes galima atrasti tai, ko reikia. O tuomet jau beliks tik pasirinkti tinkamiausią variantą. Be to, tokiu būdu bus lengva ir palyginti visų jų kainas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.