Viskas, ką reikia žinoti apie freoną automobiliams

Freonas tai medžiaga, kurią galima rasti šaldytuvuose, oro kondicionieriuose, šilumos siurbliuose. Visuose įrenginiuose jis atlieka tą pačią funkciją: kompresoriaus suspaustas freonas keičia temperatūrą ir šaldo arba šildo.

Freonas automobiliams

Praktiškai visi automobiliai, pagaminti vėliau nei 2000 metais turi kondicionierius, kurie tampa tikru išsigelbėjimu karštą vasaros dieną. Tačiau ne visada ši vėsinimo sistema veikia taip kaip norėtųsi, todėl vasaros metu padaugėja paslaugų teikėjų, kurie užpildo automobilių kondicionierius freonu. Ką reikėtų žinoti prieš naudojantis tokiomis paslaugomis?

1. Kondicionierius neveikia, nes praleidžia freoną.

Atvažiavus pildyti kondicionierių, paprašykite paslaugos, kurios metu bus nustatyta ar jūsų vėsinimo sistema praleidžia freoną. Jeigu taip, net ir papildžius, kondicionierius veiks neilgai, kol baigsis ši medžiaga.

2. Į automobilį galima pilti tik tos pačios rūšies freona.

Skirtingų rūšių šios medžiagos negali būti maišomos. Sužinoti, koks freonas yra jūsų automobilyje galima keliais būdais: pažiūrėti automobilio vairuotojo vadove ar nustatyti su specialia įranga autoservise. Taip pat galima išleisti seną freoną, ypač jei jis yra ankstesnės kartos ir teršiantis aplinką. Išleidus pildoma nauja medžiaga, kuri atitinka Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus. Šiuo metu dažniausiai naudojamas R123a freonas. R12 yra uždraustas, kaip kenksmingas aplinkai, nors automobilių kondicionieriai R12 buvo pildomi iki 1994 metų.

Nuo 2018 metų naudojamas dar draugiškesnis aplinkai freonas R1234yf. Ši medžiaga turi pranašumų prieš R123a, nes ji žymiai greičiau skyla patekusi į aplinką, tokiu būdu mažiau teršia orą.

3. Freonas balionuose

Lengva atskirti, kokios rūšies freonas, atkreipiant dėmesį į baliono spalvą. R123a baliono spalva yra žalia. Pažangesnėse kondicionierių aptarnavimo stotelės būna galimybė pasirinkti R123a arba R1234yf freoną. Tiesa, pastarasis yra žymiai brangesnis, todėl Lietuvoje dažniausiai naudojamas pigesnis variantas.

Kokybiškas kondicionierių pildymo stoteles ir kelių rūšių freoną balionuose galima įsigyti www.bads.lt internetinėje svetainėje. „BADS“ tai UAB „Baltijos automobilių diagnostinės sistemos“ – įmonė prekiaujanti automobilių serviso įranga nuo 2001 metų. „BADS“ užsiima mažmenine ir didmenine prekyba ir savo klientas pristato aukščiausios kokybės automobilių aptarnavimo ir diagnostikos įrangą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.