Finansiniai patarimai 2022-iesiems ir vartojimo paskolos: kokiais atvejais skolintis verta?

Visi ieškome optimalių finansinių sprendimų ir siekiame greičiau įgyvendinti planus, pagerinti gyvenimo kokybę ir investuoti, kur tuo metu labiausiai reikia. Tačiau iš gaunamų reguliarių pajamų nepavysta greitai sutaupyti. Taigi, ką svarbu žinoti norintiems priimti tinkamus sprendimus ir kodėl vartojimo paskola gali būti palankus sprendimas?

Kaip tinkamai disponuoti savo finansais?

Finansų ekspertas amerikietis B. Eichenbaumas pateikia patarimų, kaip subalansuoti savo finansus bei priimti adekvačius sprendimus, kurie nepakenktų jūsų finansinei būklei:

·        Skolinkitės atsakingai, gerai įvertinę visas aplinkybes. Pirkite prekes ir paslaugas, kurias iš tiesų galite leisti sau įsigyti.

·        Jei imate konkrečios rūšies paskolą, pasidomėkite, ar tai racionaliausias būdas numatytajam pirkiniui finansuoti.

·        Jei tenka naudotis kredito kortele, neviršykite numatyto limito, antraip kreditoriai jus laikys rizikingu klientu ir taikys aukštesnes palūkanų normas.

·        Būtinai planuokite asmeninį bei šeimos biudžetą. Pagrindinė tinkamo finansų valdymo taisyklė: išlaidos neturi būti didesnės už pajamas. Jeigu atsitiko priešingai, pasvarstykite, kokių pirkinių ar paslaugų galite atsisakyti arba kaip padidinti savo pajamas. Taip pat turėkite omenyje, kad pajamoms augant paprastai išauga ir išlaidos.

·        Reguliariai pasidomėkite savo kredito istorija ir jei joje yra fiksuota pradelstų mokėjimų, nuo šiol stenkitės reguliariai apmokėti sąskaitas.

·        Rinkitės patikimus finansuotojus, kurie užtikrina skaidrias ir patrauklias skolinimo sąlygas.

Vartojimo paskolos: kada ir kam jos tinka?

2022 m. populiarumo nepraranda bene universaliausios rinkoje vartojimo paskolos, skirtos privatiems klientams. Vienas populiariausių produktų tarpusavio skolinimo platformoje „Finbee“ – vartojimo paskola „Medus“. Klientai turi galimybę pasiskolinti vos nuo 300 eurų. Maksimali paskolos suma – 25 tūkst. 2022-aisiais populiariausia Lietuvoje tarpusavio skolinimo platforma ir vėl suteiks galimybę per 14 d. paskolas grąžinti nemokamai, o metinės palūkanos – vos nuo 6 proc. (žinoma, kiekvienas klientas sulaukia individualaus jam tinkamo pasiūlymo).

Kaip rodo statistika, per 20 proc. mūsų šalyje suteikiamų paskolų yra vartojimo. 2021 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje iš viso sudaryta beveik 500 tūkst. vartojimo sutarčių paskolų su finansuotojais, turinčiais kredito įstaigos statusą. Iš viso vartojimo paskolų bendra suma sudarė daugiau nei 900 mln. eurų.

Vartojimo paskolos tinka įprastoms kasdienėms reikmėms: brangesniems pirkiniams, investuojant į sveikatą ar grožį, remontuojant būstą, perkant naują automobilį, organizuojant vestuves, nusprendus išvykti į brangiau atsieinančią kelionę svetur ir t. t.

Vartojimo paskolos terminai

„FInbee“ kviečia skolintis 12–84 mėn. (1–7 m.) terminui. Kiekvienas besiskolinantis asmuo pasirenka, per kokį laikotarpį norėtų išdėlioti paskolos įmokas. Klientai, kurių finansinės galimybės ribotos, pageidauja, kad mėnesio įmokos neviršytų 100 Eur, taigi skolinantis didesnę sumą jos išskaidomos, pavyzdžiui, į 60 dalių (atitinkamai kiek mėnesių pasirenkama).

Trumpa statistika:

·        Vidutiniškai klientai vartojimo paskolų įmokas išmoka per 36 mėn.

·        Paskolos automobiliams įmokos išmokamos per 60 mėn.

·        Ilgiausią grąžinimo terminą (iki 84 mėn.) renkasi klientai, paėmę paskolą būsto remontui.

Vartojimo paskolos: ką reikėtų žinoti dar prieš pildant paraišką?

Prieš pildant vartojimo paskolos paraišką svarbu žinoti, kad suteikiant vartojimo paskolas atsižvelgiama į minimalių vartojimo poreikių dydį (MVPD). Tai reiškia, kad sumokėjus paskolos įmokas (taip pat įvykdžius ir kitus įsipareigojimus kitiems kreditoriams) asmeniui per mėnesį visoms būtinosioms išlaidoms turi likti ne mažesnė nei 267 Eur suma. Taip pat įsipareigojimai finansuotojams negali viršyti 40 proc. asmens arba asmens ir jo bendraskolio pajamų.

Vartojimo paskola, nors vidutiniškai klientai skolinasi apie 2000–3000 Eur dydžio sumą – taip pat gana rimtas finansinis įsipareigojimas. Tačiau yra atvejų, kai skolintis tikrai verta: pavyzdžiui, kai nusprendėte investuoti į kvalifikacijos kėlimą ar aukštos kokybės buitinę techniką, padėsiančią sutaupyti daug laiko ir praleisti jį kur kas prasmingiau ar tuo metu susitelkti į pajamų auginimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.