Kaip modernios technologijos automobilius paverčia saugesniais

Per pastaruosius kelis dešimtmečius technologijų rinkoje atsirado neįtikėtinų išradimų, kurie iš esmės pakeitė automobilių vairavimą. Tokių išradimų pagrindinis tikslas – paversti vairavimą be jokių rūpesčių, saugų ir ateityje sumažinti transporto priemonių priežiūros išlaidas. Be to, automobilių sektoriuje vis dažniau naudojamos ekologiškos funkcijos, kurios sumažina neatsinaujinančių energijos išteklių naudojimą ir aplinkai pavojingą degalų išmetimo poveikį.

Automobilių pramonės technologijų pokyčiai šiomis dienomis vyksta pakankamai sparčiai. Naujovių diegimas yra svarbiausias automobilių gamintojų prioritetas, siekiant patenkinti nuolatos augančius ir besikeičiančius vartotojų poreikius bei padidinti patogumą ir saugumą. Kadangi statistika rodo, jog didžioji dalis avarijų įvyksta dėl žmogaus klaidos, nenuostabu, jog transporto priemonių gamintojai tiek daug dėmesio ir pastangų yra linkę skirti technologijų integravimui į automobilius.

Taigi, vis daugiau automobilių ateityje bus paremti pažangiausiomis technologijomis, dėl ko jie taps saugesni ir sumažės avarijų skaičius. O kadangi nuolatos tobulėjančių technologijų dėka tokius teigiamus pokyčius pamažu stebime ir dabar, naudinga šiek tiek plačiau pakalbėti apie keletą įdomių funkcijų, dėl kurių automobiliai tampa daug saugesni.

Aktyvi sveikatos būklės stebėsena

Vadovaujantis principu „saugumas pirmiausia“, daugelis automobilių gamintojų, pvz., „Ford“ ir „Lexus“, įdiegė naują technologiją – „aktyvią sveikatos stebėseną“. Kaip jau turbūt supratote iš pastarojo pavadinimo, ši sistema nustato vairuotojo sveikatos būklę ir praneša, ar vairuoti saugu, ar vis dėlto nuo sėdimo už vairo reikėtų susilaikyti.

Tokiuose taškuose kaip saugos diržai ir vairas įrengiami grįžtamojo ryšio jutikliai su elektrodais, kuriais tikrinami tam tikri veiksniai, kad vairuotojo sveikata būtų nuolatos stebima. Sistema stebi kraujospūdį, širdies ritmą, gliukozę ir kitus vairuotojo gyvybinius rodiklius, taip pašalindama nelaimingų nutikimų riziką, jei jo būklė staiga pablogėtų.

Žinoma, ne kiekvienas žmogus vairuoja naujausio modelio automobilį, kuriame yra integruotos vairuotojo sveikatos būklės stebėjimo funkcijos. Tačiau tokiais atvejais galima pasitelkti ir įvairius kitus šiuolaikinius technologinius įrenginius, tarp kurių taip pat yra ir išmanieji telefonai, su specializuotomis išmaniosiomis programėlėmis, bei išmaniosios apyrankės.

Kita vertus, jei transporto priemonėje tam tikrų sveikatos būklės parametrų nustatymui yra pasitelkiamas išmanusis telefonas, jokiu būdu neturėtų būti pamirštas ir automobilinis telefono laikiklis, kad naudojimasis išmaniuoju telefonu netaptų pavojingas. Be to, automobilinis telefono laikiklis, kaip ir mašininis pakrovėjas, suteikia daugiau patogumo ir praktiškumo kiekvienam vairuotojui, todėl galvojant apie saugumą vairuojant, tokie telefonų priedai yra tiesiog būtini.

Autonominis vairavimas

Kiekvienas norime, kad automobiliai važiuotų patys ir mums nebūtų jokios būtinybės sėdėti už automobilio vairo. Tačiau tai nėra tik svajonės ir fantazija. Tai įvyks labai greitai, nes tokie gamintojai kaip „Mercedes-Benz“, „BMW“ ir „Nissan“ jau dabar bando savarankiškai važiuojančius automobilius.

IBM duomenimis, iki 2030 m. 15 % visų naujų automobilių bus savaeigiai. Jau dabar pradėti kurti savaeigiai automobiliai su itin pažangiomis automatizuotomis funkcijomis, dėl kurių vairavimas taps daug saugesnis. Kadangi tokiu atveju žmogaus indėlio reikia labai nedaug arba visai nereikia, šis išradimas sumažins riziką, susijusią su žmogiškosiomis klaidomis, dėl kurių šiandien įvyksta tiek daug autoįvykių. Remiantis 2015 m. atliktu tyrimu, apskaičiuota, kad, keliuose paplitus autonominiams automobiliams, automobilių avarijų sumažės net 90 %!

Saugos jutikliai

Pažangiose pagalbos vairuotojui sistemose (ADAS) padangų slėgio jutikliai, susidūrimo kontrolės jutikliai ir net eismo juostos keitimo jutikliai turi būti išdėstyti visoje automobilio išorėje ir stebėti automobilio aplinką. Šie jutikliai labai pagerina automobilio prognozavimo galimybes ir padaro jį saugesnį. Jie taip pat užtikrina labai reikalingą aktyvią techninę priežiūrą, nes iš anksto praneša vairuotojui, jei reikia remontuoti ar šalinti kokį nors techninį gedimą.

Automobiliuose montuojamos moderniausios kameros, kurių 360 laipsnių vaizdas padeda tiksliai pastatyti automobilį ir paaiškina navigaciją aklose sankryžose. Taip pat lengvai patikrinami visi paslėpti objektai, kurių galima nepastebėti per vairuotojo matymo kampą, ir taip išvengiama susidūrimų, kurie kitu atveju įvyksta dėl pastarosios priežasties.

Elektromobiliai, mažinantys išmetamųjų teršalų kiekį

Automobilių išmetamas CO2 kiekis yra vienas didžiausių oro taršos šaltinių. Degalais varomi automobiliai kaip šalutinį produktą išskiria pavojingas išmetamąsias dujas, kurios labai kenkia mus supančiai aplinkai. Palyginti su degalais varomais automobiliais, elektromobiliai išskiria 67 % mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei benzinu varomi automobiliai, todėl jie neabejotinai yra kur kas tinkamesnis pasirinkimas saugesnei ateičiai.

Stabdžių antiblokavimo sistema (ABS)

Stabdžių antiblokavimo sistema (ABS) neleidžia automobiliui užsiblokuoti tokiomis sąlygomis, kai reikia intensyviai stabdyti. Ši technologija leidžia vairuotojui geriau kontroliuoti automobilį, neleidžia ratams slysti ir pagerina bendrą vairavimo patirtį.

Smegenų bangų technologija

Kai kuriuose naujuose automobiliuose yra įmontuotas smegenų aktyvumą stebintis įtaisas. Kai jis nustato, ką vairuotojas turi atlikti, pagreitina tokių reikalingų atlikti veiksmų priėmimą, dar prieš žmogaus smegenims suvokiant ir priimant atitinkamą sprendimą. Šią pagalbinę vairuotojams skirtą technologiją pristatė „Nissan“, apie ją paskelbdama dar 2018 m.

AI prietaisų skydelis

Papildytoji realybė vėl daro stebuklus, nes automobilių gamintojai pasauliui pristatė idėją automobilio priekinį stiklą paversti ekranu, kuriame būtų rodoma svarbiausia informacija. Tokią informaciją, kaip degalų likutis, automobilio greitis, oro sąlygos ir navigacija, galima peržiūrėti naudojant holografinius simbolius. Šią dirbtinio intelekto funkciją „Audi“ jau integravo į neseniai išleistą „Audi MM“ automobilio modelį. Tiesą sakant, tai yra labai nuostabi technologinė naujovė, užtikrinanti saugų vairavimą, nes vairuotojams nereikia atitraukti akių nuo kelio, kad pamatytų jiems svarbią informaciją.

Automatizuotas tolimųjų šviesų valdymas priekiniuose žibintuose

Dar viena funkcija, kurią kiekvienas vairuotojas teigiamai įvertintų ateities automobiliuose, yra automatiškai valdomi priekiniai žibintai. Greitkeliuose ilgosios šviesos kelia pavojų iš gretimo kelio atvažiuojančiam vairuotojui. Ateityje priekiniai žibintai sumažins šį pavojų, nes jie automatiškai reguliuosis pagal kelio kryptį – susilpnės, jei iš kitos pusės atvažiuoja automobilis, ir reguliuos intensyvumą pagal dienos šviesos sąlygas.

Automobilio ir eismo infrastruktūros ryšys

Ateityje automobiliai galės keistis informacija su eismo sistemomis. Dėka tokios komunikacijos sistema vairuotojui praneštų prieš artėjančias ekstremalias oro sąlygas ar gedimą.

Naktinis matymas su pėsčiųjų aptikimo funkcija

Jau nuo 2000 m. „Cadillac Deville“ sedane buvo įdiegta naktinio matymo sistema su pėsčiųjų aptikimo funkcija, kuri padeda išvengti susidūrimų naktį dėl riboto matomumo. Sistema įsijungia, kai automobilio greitis viršija 40 km per valandą. Sistema naudoja infraraudonųjų spindulių kamerą pėstiesiems rodyti prietaisų skydelio navigacijos ekrane.

Teigiami ateities pokyčiai

Nors kai kurių moderniųjų technologijų integravimo poveikio vairuotojų saugumui dar negalime įvertinti, nes visa tai pasirodys ateityje, vis dėlto jau dabar galime matyti daugybę technologinės pažangos privalumų, padedančių sumažinti autoįvykių riziką ir paversti mūsų keliones automobiliu gerokai saugesnėmis. Todėl bėgant laikui automobilius eksploatuoti taps ne tik kur kas saugiau, tačiau ir nepalyginamai lengviau bei patogiau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.