Šiltesni namai ir didesnis namų jaukumas: praktiški patarimai, kaip tai pasiekti

Visiškai nesvarbu, kokį šildymo būdą jūs šiuo metu naudojate, jei už lango ima spausti šaltukas, kyla pagunda jį nedelsiant pradėti naudoti visu pajėgumu. Tačiau, laimei, yra daugybė būdų, kaip paversti namus šiltesniais. Be to, kai kurių sprendimų pagalba galima lengviau sutaupyti daugiau energijos, sumažinti neigiamą poveikį aplinkai ir patiriamas išlaidas.

Oro tarpo šiltinimas biria vata

Šiandien oro tarpo šiltinimas biria mineraline vata spėjo tapti labai populiariu sprendimu, padedančiu namuose palaikyti optimalų mikroklimatą. Jei jūsų namuose yra pakankamai šalta, nepaisant to, jog šildymo sąskaitos yra didelės, labai tikėtina, kad oro tarpas nėra apšiltintas, todėl jame renkasi drėgmė, sukelianti vidinių sienų pelijimą, ir kartu oro tarpe cirkuliuoja šaltas oras, patenkantis ir į jūsų namų vidų. Visa tai nulemia, jog jūsų namuose vyrauja žemesnė oro temperatūra ir jūs kiekvieną mėnesį patiriate didesnes išlaidas šildymui.

Tačiau jei oro tarpas bus apšiltintas biria mineraline vata, greitai išdžius vidinės sienos ir nebeplis pelėsis. Be to, šaltas oras nepateks į jūsų namus, todėl namuose jausitės komfortiškai ir šiltai. Biri mineralinė vata paprastai pasirenkama dėl daugybės teigiamų savybių, tokių kaip drėgmės atstūmimas, kvėpavimas, aukščiausia nedegumo klasė, garso izoliacija ir nesukritimas. Visi šie privalumai turi tiesioginės įtakos šilumos energijos suvartojimui, reikšmingai sumažinant patiriamas išlaidas.

Šilumos „atspindėjimas“ ir radiatorių atidengimas

Puikus ir labai lengvai įgyvendinamas bei ekonomiškas būdas išvengti, kad jūsų išorinė siena sugertų visą šilumą, yra už radiatorių įrengti keletą atspindinčių plokščių. Taip pat vertėtų pabrėžti, kad radiatoriai neturėtų būti naudojami kaip drabužių kabykla, nes tai sumažins radiatoriaus gebėjimą šildyti ir cirkuliuoti orą. Taip pat per arti radiatoriaus esantys baldai, pavyzdžiui, fotelis ar sofa, blokuos šilumos srautą. Todėl nepamirškite, kad žiemą labai svarbu ne paslėpti radiatoriaus, o jį kuo labiau išryškinti.

Naudokite žvakę skersvėjui aptikti

Jei norite iš karto sužinoti, kur jūsų namuose yra skersvėjis, pasitelkite žvakę. Tiesiog užpūskite ją prie lango ir pažiūrėkite, ar dūmai smarkiai tolsta nuo stiklo. Tuo tarpu, jei langai yra varstomi, aplink langų rėmus paprastai išeina daug šilumos. Daugumą šių tarpų ir plyšių galima apsaugoti nuo skersvėjo su „pasidaryk pats“ tipo priemonėmis, pvz., naudojant putplasčio juosteles, plastikinius sandariklius ar šepetėlius. Tačiau pabrėžtina, kad reikėtų vengti pernelyg stipriai izoliuoti langus virtuvėse ir vonios kambariuose, iš kurių turi išeiti drėgnas oras. Priešingu atveju galite susidurti su drėgmės ar pelėsio problemomis.

Tinkamai užtraukite savo užuolaidas

Gali būti, kad visą laiką iki šiol elgėtės neteisingai. Rekomenduojama ne tik užtraukti visas užuolaidas namuose vos sutemus, tačiau taip pat užuolaidas užtraukti ir už radiatorių, esančių po langais, tokiu būdu užtikrinant, kad šiluma neišeitų lauk. Žinoma, tai gali atrodyti ne itin tvarkingai, tačiau tokiu atveju užuolaidos nesugers visos radiatoriaus skleidžiamos šilumos dar prieš jai pasiekiant kambarį.

Laikykite vidaus duris uždarytas

Kai šildote savo namus, karštas oras traukia šaltą orą. Uždarydami vidaus duris, ypač patalpose, kuriomis naudojatės ne taip dažnai, išlaikysite šilumą ten, kur jos jums reikia. Rečiau naudojamose patalpose galite sumažinti termostatinį radiatoriaus vožtuvą ir nepamirškite laikyti durų uždarytų. Jei įmanoma, uždarykite duris, vedančias į koridorius ar laiptus, kad šiluma nepatektų į šiuos natūralius oro kanalus, kurie gali veikti kaip „kaminai“ ir išleisti karštą orą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.