Hialurono rūgšties nauda mūsų odos priežiūrai

Jau ne vienerius metus hialurono rūgštis yra tapusi ypatingai svarbia ir labai populiaria daugelio odos priežiūros priemonių sudedamąja dalimi, kurią nevengia pasitelkti daugybė vartotojų. Dabar hialurono rūgštį galima lengvai rasti tiek valikliuose, tiek ir serumuose, kaukėse bei paakių ar drėkinamuosiuose kremuose. Tokio didelio dėmesio ir populiarumo hialurono rūgštis sulaukė todėl, kad ši medžiaga yra natūraliai gaminama mūsų organizme, o apytiksliai pusė visos hialurono rūgšties yra mūsų odoje, vaidinant labai svarbų vaidmenį odos drėkinimo procese.

Hialurono rūgštis – kas tai?

Jau minėjome, kad hialurono rūgštis yra natūraliai randama mūsų odoje (įskaitant ir skysčius, jungiamuosius audinius, akis bei sąnarius). Ši medžiaga padeda vandenį surišti su kolagenu ir sulaiko jį odoje. Dėl šios priežasties oda būna geriau sudrėkinta ir tampa stangresnė bei skaistesnė. Taigi, pagrindinė hialurono rūgšties paskirtis yra mūsų odos drėkinimas, dėl ko oda atrodo sveikai, būna elastinga, pasižymi puikiu tonusu ir tekstūra.

Didelė hialurono rūgšties svarba

Galite klausti, kodėl gi jums reikėtų naudoti hialurono rūgšties turinčias odos priežiūros priemones, jei mūsų organizmas pats geba gaminti šią odai svarbią medžiagą? Tačiau, deja, bet bėgant metams mūsų oda natūraliai netenka kolageno ir hialurono rūgšties, dėl ko ilgainiui oda tampa daug sausesnė. Taip pat nereikėtų pamiršti, jog tam įtakos turi ne tik natūralūs senėjimo procesai, tačiau ir įvairūs neigiami aplinkos veiksniai – pradedant aplinkos tarša ir baigiant netinkamu gyvenimo būdu (pvz., rūkymu). Visa tai gali pažeisti mūsų apsauginį odos barjerą, nulemiant greitesnį drėgmės praradimą ir odos išsausėjimą, paskatinantį odos senėjimo požymių atsiradimą.

Būtent todėl yra taip svarbu į savo kasdienę grožio priežiūros rutiną nepamiršti įtraukti ir hialurono rūgšties turinčius produktus, kurie būtų pritaikyti jūsų odos tipui ir veiksmingai papildytų jūsų odos priežiūrą. Hialurono rūgštis yra plačiai naudojama daugelio kategorijų odos priežiūros produktuose, įskaitant ir serumus, paakių kremus bei drėkinamuosius kremus.

Naudojant tokius produktus kaip 2% hialurono rūgšties serumas su vitaminu C ir B5, galima lengvai atstatyti prarastą odos drėgmę, suteikti odai daugiau skaistumo, atnaujinti odos ląsteles, paskatinti kolageno gamybą, sumažinti raukšles ir pigmentines dėmeles. Hialurono rūgštis lengvai prasiskverbs tiek į išorinius, tiek ir į gilesnius odos sluoksnius, veiksmingai juos aprūpindama drėkinimu, kartu sulaikant drėgmę ir užtikrinant puikią odos sveikatą.

Kas turėtų vartoti hialurono rūgštį?

Jei svarstote, ar jums reikėtų naudoti hialurono rūgštį, visų pirma vertėtų pabrėžti, jog hialurono rūgštis puikiai tinka visų tipų odai. Kadangi ji yra natūraliai gaminama mūsų organizme, paprastai nepasižymi jokiais šalutiniais poveikiais, t.y. nedirgina odos, nesukelia bėrimų ar kitų alerginių odos reakcijų. Ir nors yra nedidelė šalutinio poveikio tikimybė, dažniausiai tai būna nulemta kitų naudojamose odos priežiūros priemonėse būnančių ingredientų, kuriems žmogus gali būti alergiškas. Todėl prieš įtraukiant bet kokį naują produktą į savo odos priežiūros rutiną, pirmiausia reikėtų atlikti testą ir stebėti, kaip reaguos jūsų oda.

Nors jau minėjome, kad hialurono rūgštis tinka visiems odos tipams, ji ypatingai naudinga brandžiai ir (arba) sausai odai. Kadangi bėgant metams hialurono rūgšties mūsų organizmas gamina vis mažiau, hialurono rūgšties savo sudėtyje turinčių odos priežiūros priemonių naudojimas labai veiksmingai pasitarnauja žmonėms, kurie yra vidutinio ar vyresnio amžiaus. Tačiau neatsižvelgiant į tai, koks būtų jūsų amžius ar odos tipas, hialurono rūgštis gali būti labai naudinga jūsų kasdienėje odos priežiūros rutinoje, padedant išsaugoti odos drėkinimą, elastingumą, sustiprinant odos barjerą, paspartinant žaizdų gijimą, pagerinant odos tonusą ir tekstūrą bei prisidedant prie gražesnės bendros odos išvaizdos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.