Kremavimo paslaugos Vilniuje – šiuolaikinė paslauga kiekvienam

Kremavimo paslaugos Vilniuje ir kituose miestuose jau niekam nėra naujiena. Vis daugiau šiuolaikinės visuomenės gyventojų pasirenką šį laidojimą būdą, nes pradeda tikėti, kad jis yra žymiai humaniškesnis bei morališkai lengvesnis, nei tradicinis velionio laidojimas karste.

Sutikite, urnos šarvojimo salėse ir kapinėse tikrai atrodo jaukiau ir emociškai paprasčiau, nei mirusio žmogaus stebėjimas. Senosios kartos atstovai gal ir drįs prieštarauti, nes jie yra stipriai prisirišę prie tradicinių laidojimo papročių. Bet, jeigu jau žiūrėti visai į senovę, tai Lietuva yra pagonių kraštas ir nuo seno visiems buvo daugiau nei įprasta deginti mirusiųjų kūnus ir tik tada juos laidoti. Žinoma, dabar didžiausią vaidmenį atlieka urnos. Anksčiau kažkas panašaus į jas buvo skirta tik turtingųjų luomui.

Kremavimo paslaugos Vilniuje dabar populiarios kaip niekada, bet vis dar daugeliui kyla klausimai – kaip pasielgti su pelenais? Pagal įstatymus pelenus galima kurį laiką laikyti urnoje. Vėliau reikia palaidoti – užkasti kapavietėje arba statyti į kolumbariumą ir mokėti nuomos mokestį (arba išsipirkti vietą iš karto). Neseniai Lietuvoje buvo priimtas įstatytas, kad pelenus galima išbarstyti tam tikrose leistinose vietose, jeigu toks buvo velionio pageidavimas. Tiesa, barstymas neturi būti atliekamas bet kur. Tai daryti galima tam tikru atstumu, pavyzdžiui, nuo jūros kranto. Dėl visų įstatymų verčiau pasikonsultuokite su kremavimo paslaugas teikiančia bendrove.

Kremavimo paslaugos Vilniuje labai dažnai pasirenkamos ir dėl ekologinių sumetimų. Šis laidojimo būdas žymiai draugiškesnis aplinkai, nei tradicinis. Tačiau net ir kremavimas savo tvarumu nėra visiškai „švarus“. Pagrindinis dalykas, dėl kurio kremavimas nėra pilnai draugiškas gamai, tai balzamavimas. Po šių procedūrų kasmet lieka nemažai formaldehido. Taip pat lieka ir, medienos, plieno bei kitų metalų.

Vis dėlto kremavimas nepalieka tiek daug žalos gamtai, kaip tradicinis žmonių laidojimas. Tiesa, kremavimo įrenginiai sunaudoja gana nemažai energijos. Jeigu norite maksimaliai prisidėti prie gamtos išsaugojimo, rinkitės biologiškai susiskaidančias urnas.

Bet kuriuo atveju, ar rinksitės kremavimą ar įprastas laidotuves, priklausys tik nuo jūsų asmeninių norų bei meilės tradicijoms, o gal priešingai – naujovėms.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.