Ko nežinojote apie elektromobilius

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad elektromobiliai yra didžiulė naujiena, vis dėlto ne kiekvienas žino, kad pirmasis elektrinis automobilis buvo pagamintas dar 1884 m. Tačiau dabar elektromobiliai su kiekviena diena tampa vis populiaresni, todėl apie juos būtų įdomu pateikti ir keletą galbūt daugeliui dar negirdėtų faktų. Informacija dalinasi Evlaidai.lt

Elektriniai ir hibridiniai automobiliai skiriasi

Ne kiekvienas vartotojas žino, kuo skiriasi elektriniai ir hibridiniai automobiliai. Taigi, elektromobilyje nėra degalų bako arba vidaus degimo variklio – vietoje to yra naudojamas elektros variklis ir akumuliatorius, kuris veikia tik elektros pagalba. Tuo tarpu hibridinis automobilis turi benzininį arba dyzelinį variklį ir nedidelį elektros variklį bei akumuliatorių. Hibridiniai automobiliai perdirba kinetinę energiją ir paverčia ją elektra, kuri vėliau naudojama važiuojant automobiliu elektriniu režimu.

Ir nors hibridiniuose automobiliuose taip pat yra ir benzininis arba dyzelinis variklis, nustatyta, kad hibridiniai automobiliai į aplinką išmeta 90 % mažiau teršalų nei nehibridiniai automobiliai. Be to, hibridinis automobilis gali sutaupyti 15-20 % degalų sąnaudų, lyginant su tradicinėmis transporto priemonėmis.

Elektromobiliai yra greitesni

Ar žinojote, kad elektromobiliai yra greitesni už tradicinius automobilius? Elektros variklis akimirksniu sukuria 100 proc. turimo sukimo momento, kad automobilis pereitų iš stacionaraus į momentinį greitį.

Elektromobiliai skleidžia dirbtinį triukšmą per garsiakalbį

Net jei nevairuojate elektromobilio, turbūt jau spėjote pastebėti, kad palyginti su tradiciniais automobiliais, elektromobiliai yra kur kas tylesni arba apskritai neskleidžia jokio garso. Tačiau ar žinojote, kad kai kuriose šalyse yra reikalaujama, jog visuose naujai pagamintuose elektromobiliuose būtų įrengti garsiakalbiai, skleidžiantys dirbtinį automobilio garsą, primenantį benzinu ar dyzelinu varomą automobilį ir įspėtų pėsčiuosius bei dviratininkus apie artėjančią transporto priemonę.

Stabdymas padidina elektromobilio nuvažiuojamą atstumą

Elektromobiliai turi regeneracinį stabdymą. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą, kai vairuotojas nuspaudžia stabdį, nedidelis kiekis elektros energijos sugrįžta į akumuliatorių, tokiu būdu padidindamas automobilio nuvažiuojamą atstumą vienu įkrovimu.

Elektromobilį iki 80 proc. galima įkrauti per 30 min.

Elektromobiliai turi tris įkrovimo režimus – lėtą, greitą ir pagreitintą. Jei bus pasirinktas greitojo įkrovimo režimas, kurio galia siekia 43 kW, automobilio bateriją bus galima įkrauti iki 80 % vos per 30 minučių!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.