Keičiame naktines užuolaidas namuose: kokias geriausia pasirinkti?

Ruduo dažnai būna pokyčių metas. Po vasaros pramogų nurimstame, daugiau laiko leidžiame namuose, todėl natūralu, kad mūsų asmeninėje erdvėje norime pokyčių. Lengviausia pakeisti pabodusį vaizdą kambaryje atnaujinant užuolaidas. Nepatikėsite, kaip pasikeičia kambario vaizdas, pakeitus, iš pažiūros, tokią nedidelę detalę. Kaip išsirinkti naktines užuolaidas, kurios įneštų į jūsų erdvę pokyčių ir būtų kokybiškos bei funkcionalios?

Pasirinkite ne tik gražias, bet ir funkcionalias užuolaidas

Žinoma, visada norisi, kad namai, kuriuose vėsiais rudens vakarais praleidžiame daug laiko, būtų stilingi, estetiški, gražūs. Taip pat rūpi ir namų jaukumas. Bet sutikite, negyvename muziejuje, todėl pirmiausia svarbu, kad daiktas, kuris atsiranda mūsų namuose, būtų funkcionalus ir tarnautų mums, o ne mes jam.

Ši taisyklė puikiausiai tinka ir užuolaidoms. Aišku, labai gražios šilkinės užuolaidos, lengvai plazdančios vėjyje, turbūt privers jūsų svečius aiktelėti, tačiau ar bus funkcionalios? Jų priežiūra – skalbimas, lyginimas pareikalaus kantrybės, o tokios plonytės užuolaidos greičiausiai neapsaugos jūsų ir nuo smalsių praeivių žvilgsnių, kai kambaryje įjungta šviesa.

Jei jums svarbus ne tik išskirtinis užuolaidų grožis, bet ir privačios erdvės apsauga, rinkitės šviesos nepraleidžiančias užuolaidas. Tokių užuolaidų ieškokite internete, vesdami raktažodį blackout audiniai arba black out užuolaidos.

Šie audiniai unikalūs tuo, kad dengia net 97 procentus šviesos. Tai reiškia, kad visiškai apsaugo jūsų privatumą iš išorės, o ryte, norint ilgiau pamiegoti, kambaryje sukuria akliną tamsą, neleidžia prasiskverbti saulės spinduliams. Taip pat per tokias užuolaidas vasarą neprišils kambarys ir galėsite namuose palaikyti optimalią temperatūrą.

Klaidinga manyti, kad tokios šviesos nepraleidžiančios užuolaidos yra tik juodos ir rudos spalvos, storo ir ne itin gražaus audinio. Iš tiesų šis audinys ne tik užtikrina maksimalią apsaugą, bet ir atrodo stilingai bei elegantiškai, o spalvų paletė išties labai plati.

Geriau siūkitės, o ne pirkite pasiūtas užuolaidas

Taupant laiką, norėdami pasikeisti užuolaidas, dažnai nesusimąstome apie skirtumus ir imame užuolaidų ieškoti namų apyvokos prekybos centruose. Taip, ten taip pat galima nusipirkti užuolaidas ir gal net sutaupyti, tačiau jų matmenys mūsų namams dažniausiai nėra idealiai pritaikyti, todėl tenka nešti pas siuvėją, trumpinti, siaurinti, o galiausiai laiko ir pinigų atžvilgiu gauname tą patį rezultatą, kaip būtume siuvęsi svajonių užuolaidas su tobulai krentančiomis klostėmis.

Be to, prekybos centruose užuolaidos dažnai nebūna tokios kokybiškos, gražiai pasiūtos, kaip tai jums padarytų užuolaidų salone savo srities profesionalai iš jūsų pasirinktos medžiagos.

Geriausia išeitis savo svajonių užuolaidų audinį išsirinkti būtent užuolaidų salone, kuriame pagal jūsų pateiktus matmenis ir norus jums pasiūs tokį gaminį, apie kurį svajojate. Čia pritaikys ir jūsų karnizams tinkančias kilpeles, ir idealiai jūsų langams ir sienoms tinkantį ilgį bei plotį, audinio bus panaudota tik tiek, kiek reikia ir nereikės gaišti laiko tvarkant jau pasiūtų, jūsų namų matmenų neatitinkančių užuolaidų.

Jei užuolaidų audiniui trūksta svorio ir klostės nekris gražiai, užuolaidų salone jums pasiūlys sprendimą, suklostuos užuolaidas ar pasiūs prie jūsų užuolaidų derančius raištelius jų surišimui.

Pasirinkite netikėtą užuolaidų spalvą

Jei užuolaidas namuose keičiate būtent todėl, kad trokštate pokyčių, išbandykite netikėtas spalvas. Lietuvių namuose įprasta matyti pilkas, rusvas, kremines, juodas užuolaidas, tačiau jei jūsų namuose ir taip mažai spalvų – išbandykite ką nors naujo.

Namuose vyrauja balta spalva, medis, pilki ar rusvi atspalviai? Pasirinkite ryškias geltonas, mėlynas, žydras ar žalias užuolaidas. Net negalite įsivaizduoti kaip pasikeis jūsų namų erdvė!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.