Kaip turėtumėte pasiruošti verslo konsultacijoms?

Kai girdimi du žodžiai „verslo konsultavimas“, neretai kai kurie žmonės būna skeptiški dėl jų teikiamos paslaugų kokybės. Ir kartais deja atsitiktinka taip, kad laukiamas rezultatas negaunamas, kurio tikėtasi arba gaunami labai bendriniai patarimai, kurie nebūtinai pritaikomi organizacijai. Ir čia ne apie tai, kad verslo konsultantų kompetencija, bet apie tai, kad dažnai yra pamirštama, kaip teisingai pasiruošti verslo konsulatcijoms, kad gautas rezultatas teiktų vertę. Taigi, ką vertėtų žinoti ir kaip pasiruošti prieš kviečiant verslo konsulatus į savo namus?

Kada vertėtų kreiptis pagalbos į verslo konsultacijas teikiančius asmenis ar organizacijas?

Verslo konsultacijos yra paslauga, kurią teikia įmonės ar atskiri asmenys, kurie padeda įvairiausio tipo organizacijoms veikti bei gerinti tam tikras sritis. Sričių yra labai daug, vienas iš pavyzdžių galėtų būti projektų valdymas: tarkime organizacijoje sekasi prastai vykdyti projektus, jie visada vėluoja, žmonės nesupranta kokie žingsniai turi būti atlikti ir jų neatlieka ir t.t. Tokiais atvejais, jei organizacijos viduje pabandžius ištaisyti potencialias procese ar žmonių supratime egzistuojančias klaidas, nepavyksta pasiekti pagerėjimo, visada rekomenduotina kreiptis į išorinius žmones, kurie šviežiomis akimis galėtų pažvelgti į jūsų problemą.

Kaip pasiruošti verslo konsultacijoms?

Kartais nėra pagalvojama, kad itin svarbus yra pasiruošimo momentas prieš kviečiant verslo konsultantus į savo organizaciją. Taigi, iš ko pasiruošimas turėtų susidaryti?

  • visų pirma įsivardinkite, kokias sritis norite tobulinti
  • nuimkite dabartinį srities paveikslą – labai svarbu yra turėti dabartinę situaciją apibūdinančius kiekybinius rezultatus
  • nusistatykite, kokio pagerėjimo kiekybiniuose rezultatuose tikitės ir kokioje laiko kontekste
  • apsispręskite, kaip norėsite matuoti, ar verslo konsultacijų suteiktos paslaugos jums buvo sėkmingos ir suteikė naudą
  • apibrėžkite, kaip matuosite, ar darbai, kuriuos sutarėte su verslo konsultantais yra atliktas – angliškai yra plačiai naudojamas išsireiškimas „definition of done“

Jei bent truputį šiek tiek laiko praleisite galvodami apie aukščiau įvardintus kriterijus, yra didesnė tikimybė, kad po bendradarbiavimo su verslo konsultantais liksite patenkinti.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.