Privatūs darželiai Kaune – pedagogų patarimai

Psichologų ir mokytojų nuomone, optimalus amžius, kai vaikas gali pradėti lankyti darželį, yra 2 metai. Tokio amžiaus vaikas turi būti socialinėje aplinkoje ir bendrauti su bendraamžiais. Be to, šiuo metu baigiasi motinystės atostogos ir daugelis motinų turi eiti į darbą. Iš karto kyla klausimų apie vaiko darželio pasirinkimą.

Taigi kaip jį išsirinkti?

Yra taisyklė, kurią reikėtų prisiminti prieš atiduodant kūdikį į darželį: darželio kokybė priklauso nuo jame dirbančių pedagogų ir jų asmeninių ir profesinių savybių. Privatus darželis Kaunas skatina pasikalbėti su darželyje dirbančiais pedagogais, kad sužinotumėte, kaip organizuojami užsiėmimai, kokius mokymus ir edukacijas vaikai gaus.

Pedagogų rekomenduojami atrankos kriterijai

  • Pirmasis kriterijus, susijęs su iniciatyva, yra visapusiškas žaidimo vystymasis.

Laisvo žaidimo, kurio nenustato suaugusieji, plėtra gali būti vienodai gerai ir darželyje, ir namuose. Svarbu, kad vaikas jaustųsi žaidimo autoriumi. Iniciatyvos pagrindas – vaizduotė. Norint lavinti vaizduotę, reikia skatinti natūralų smalsumą.

  • Antrasis kriterijus – produktyvi veikla: skulptūra, piešimas, koliažas. Čia taip

pat svarbu palaikyti vaiko iniciatyvą – aptarus įvykius, gamtos reiškinius, būtina suteikti galimybę jiems išreikšti juos savo kūryboje taip, kaip jie juos matė ir suvokė. O kai mokytojas padrąsina, pasidžiaugia, pasidomi rezultatu, nesistengdamas taisyti ar perkurti pagal nusistovėjusį modelį, vaikas supranta, kad jo autorystė yra gerbiama ir pripažįstama kaip vertinga.

  • Trečiasis kriterijus – pasitikėjimas savimi ir užtikrintas bendravimas. Viskas

prasideda nuo slenksčio, kai vaikas įžengia į darželį. Pirmasis susitikimo momentas kiekvieną dieną yra labai svarbus. Geras pedagogas visada turėtų nuoširdžiai domėtis vaiku. To neįmanoma suvaidinti, vaikai visada jaučia nuoširdų susidomėjimą ir supranta, kad jų būklė, mintys, klausimai, jie patys kelia smalsumą. Vaikams turėtų būti suteikta galimybė pajusti, kad jų pasirodymas grupėje yra svarbus įvykis suaugusiesiems.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.