Kokios veiklos padeda palengvinti depresinę būseną?

Depresija yra skausminga ir sekinanti. Apskaičiuota, kad 10 procentų suaugusiųjų kasmet kenčia nuo depresijos simptomų, todėl patiria šeimos nesantaiką, prarandamas darbo produktyvumas ir kančios asmeniui, paveiktam ligos ir aplinkinių. Įvairūs požymiai gali signalizuoti apie depesiją.

Nors profesinės medicinos pagalba depresijai visada yra gera idėja,  jei būklė yra sunki. Taip pat yra daug nemedicininių sprendimų, kuriuos žmogus gali patys gali imtis, kad sumažintų depresijos simptomus. Daugelis terapeutų ir gydytojų pataria, kad prislėgti pacientai imsis tokių žingsnių, taip pat konsultacijos ir vaistų.

Čia yra būdai, kuriuos prislėgtas asmuo gali įsitraukti į savipagalbą, kad įveiktų ar sumažintų lengvos ar vidutinio sunkumo depresijos simptomus.

Mankšta

Daugelyje mokslinių depresijos tyrimų nustatyta, kad mankšta yra tokia pat naudinga palengvinant lengvą ar vidutinio sunkumo depresiją kaip vaistai. Pratimai turi daugybę teigiamų privalumų, išskyrus depresijos simptomus, tokius kaip pagerėjusi širdies ir kraujagyslių sveikata, svorio metimas ir sumažėjusi rizika susirgti daugybe lėtinių ligų.

Mankšta gali būti gana sudėtinga, kai jaučiatės prislėgti, todėl geriausia pradėti mažą ir padaryti ką nors malonaus. Trumpai pasivaikščioję kiekvieną dieną, dešimt minučių atlikdami kalisteniką namuose ar įdėdami muziką ir šokius, – tai yra tinkami mankštos rūšys, skirtos mažinti depresiją.

Pratimai padeda nuo depresijos simptomų, nes tai padidina smegenų chemikalus, vadinamus endorfinais. Net kelios minutės per dieną lengvos mankštos gali pagerinti nuotaiką pakeldamas endorfinų kiekį.

Iššūkis neigiamoms mintims

Kai kas nors yra prislėgtas, jie dažnai įsitraukia į neigiamą mąstymą. Tokios mintys, kaip „Man nesiseka“, „Niekas man nepatinka“ arba „Aš visada jausiuosi taip“, yra paplitusios prislėgto žmogaus galvoje. Tokios neigiamos mintys tampa nesąmoningu įpročiu, sustiprindamas depresijos jausmą.

Paprastas sprendimas yra iššūkių neigiamos mintys, turinčios teigiamą mąstymą. Pavyzdžiui, iššūkis idėjai „Aš visada jausiuosi taip“. Gali būti: “Kaip aš tai žinau?“ Arba galvodami apie laiką, kai jautėsi kitaip apie gyvenimą.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.