Vartojimo paskola: atsakymai į elementarius, tačiau neabejotinai aktualius klausimus

Vartojimo paskola  – neretai vadinama tiesiog greituoju kreditu – dažnam ne tik girdėta, o galbūt net ir iš asmeninės savo ar artimųjų patirties pažįstama finansinė paslauga. Visgi, kad ir kaip bebūtų keista, vis pasigirsta tokių kuriozinių situacijų, kai, pavyzdžiui, į fizinį klientų aptarnavimo skyrių ateina vyras, nešinas sutuoktinės asmens dokumentu ir negali patikėti, jog jos vardu nebuvo išduotas vartojimo kreditas! Tokios, iš pažiūros juokingos, tačiau iš tiesų visai nedžiuginančios istorijos puikiai patvirtinta, jog vartojimo paskolos internetu – ta tema, kuria būtina nuolat kalbėti įvairiuose kanaluose. Nesvarbu, tai būtų sudėtingos diskusijos, susijusios su psichologiniu požiūriu į kreditus ar elementarūs klausimai apie paskolos be užstato išdavimo tvarką, sąlygas ir pan. Šis straipsnis – kaip tik apie tai.

Kam gali būti išduodama vartojimo paskola?

Pagrindinius reikalavimus paskolos gavėjams diktuoja Lietuvos bankas, kuris ir reguliuoja visą greitųjų kreditų rinką. Vartojimo paskola gali būti išduodama tiems Lietuvos piliečiams, ne jaunesniems nei 19 metų, kurie gauna pastovias pajamas. Tai – tik patys elementariausi kriterijai, kuriais „atsijojami“ paskolų gavėjai. Pateiktos paraiškos vertinamos atsižvelgiant ir į kitus niuansus, pavyzdžiui, ar asmeniui liekanti suma, padengus jau turimus ir ketinamus prisiimti įsipareigojimus, yra pakankama. Tai pat atsižvelgiama ir į asmeninę kredito istoriją, kurioje atsispindi informacija, pavyzdžiui, susijusi su praeityje kilusiomis problemomis grąžinant ankstesnius kreditus.

Kokiomis sąlygomis yra išduodamos vartojimo paskolos?

Remiantis minėtais faktais yra ne tik priimamas sprendimas, ar vartojimo kreditas internetu gali būti išduodamas konkrečiam asmeniui, bet ir kokiomis sąlygomis paskola yra siūloma. Tad nereikėtų stebėtis, jei vartojimo paskolos palūkanos, kurios yra pateiktos vieno ar kito kreditoriaus interneto svetainėje (beje, prie jų tikriausiai rastumėte nurodytą nedidelį, bet labai reikšmingą žodelį „nuo“), yra mažesnės nei jums pasiūlytos. Visos sąlygos, susijusios su vartojimo paskola, yra pateiktos paskolos sutartyje. Su jomis (prieš pasirašant sutartį), būtina susipažinti.

Kas yra vartojimo paskolos skaičiuoklė ir kaip ji naudojama?

Kiekvieno kreditoriaus interneto svetainėje yra integruota vartojimo paskolos skaičiuoklė – be registracijos prieinamas, nemokamas įrankis, leidžiantis sužinoti svarbiausią preliminarią informaciją, susijusią su planuojama imti vartojimo paskola. Smspinigai.lt interneto svetainėje, naudodami slankiojančią rodyklę, galite kaitalioti paskolos sumą ir grąžinimo terminą. Dešinėje nurodyta preliminari mėnesio įmoka. Konkreti paskolos suma nurodoma tik įvertinus pateiktą paraišką, tai yra atsižvelgus į individualius asmens duomenis ir kredito reitingą.

Būtina pabrėžti, jog naudojimasis paskolos skaičiuokle neįpareigoja imti kredito. Net jei artimiausiu metu naujų finansinių įsipareigojimų ir neketinate prisiimti, taip galite tiesiog patenkinti savo smalsumą. O galbūt pabandyti įsivaizduoti, kaip pasikeistų jūsų kasdienybė, jei visą paskolos laikotarpį kas mėnesį tektų mokėti tam tikro dydžio įmoką.

Ar visi kreditoriai siūlo tą patį?

Pradėjus domėtis paskolos be užstato galimybe, akivaizdu, jog šią paslaugą siūlo nemažas paslaugos teikėjų ratas. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog visi siūlo tą patį, tai yra tam tikrą paskolos sumą konkrečiam paskolos laikotarpiui už sutartyje numatyto dydžio palūkanas.

Visgi, logiška, jog kiekvienas kreditorius, norėdamas praplėsti savo klientų –  paskolos gavėjų ratą, stengiasi pasiūlyti kiek įmanoma patrauklesnes sąlygas. Skyrus šiek tiek laiko jų analizei, o ne tiesiog griebus pirmą pasitaikiusį variantą, neabejotinai išlošite. Pavyzdžiui,  smspinigai.lt savo klientus, pirmą kartą pasirašančius paskolos sutartį, vilioja 0 proc. palūkanomis kreditams iki 1000 €, skolinantis iki 12 mėn. laikotarpiui. Jei paskola reikalinga, kodėl tuo nepasinaudojus! 

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.