Kaimo turizmo pramogos

pirtis

Atostogauti Lietuvoje nėra nuobodu, jei pasirenkama kaimo turizmo kryptis. Kad iš tikrųjų nebūtų nuobodu, reikia įdėti šiek tiek pastangų ir pasidomėti kaimo turizmo sodybų teikiamomis paslaugomis. Dažnas įsivaizduoja, kad kaimo turizmo sodyba – tai rastinis namas prie ežerėlio su sale pobūviams ir yra skirtas tik besaikiam lėbavimui. Tai klaidingas požiūris.

Kokių pramogų galite gauti iš kaimo turizmo sodybų? Surinkome penkias populiariausias:

Pirtis ir kubilas

Pirtis natūraliai yra kaimo sodybos atributas. Tiesiog kiekvienoje kaimo turizmo sodyboje ji yra. Kubilas – sparčiai populiarėjanti pramoga. Jis randamas ne kiekvienoje kaimo turizmo sodyboje, todėl reikia teirautis ar toks yra. Paprastai poilsiautojai noriai pasinaudoja abiem „malonumai“ – šiek tiek pasėdi karštoje pirtyje, o vėliau kelias valandas mirksta karštame kubile gryname ore. Ypač daug teigiamų emocijų kubilas suteikia žiemą, kai lauke tvyro minusinė temperatūra.

Valtys ir vandens dviračiai

Kaimo turizmo sodybos dažnai statomos netoli didesnių vandens telkinių – ežerų. Dienos metu galima pasiirstyti valtele po ežerą ar vandens dviračiais. Šią pramogą siūlo ne visos kaimo turizmo sodybos, tad reikia teirautis savininkų, ar tokia pramoga yra galima.

Pasivažinėjimas arklių traukiamu vežimu, jodinėjimas

Kai kurios kaimo turizmo sodybos gali pasiūlyti pasivažinėjimo arklio traukiama karieta ar vežimaičiu. Tai smagi pramoga visai šeimai. Aišku, kai važnyčiotojas yra vietos žmogus ir žino gražesnes vietas, kurias galima aplankyti pusdienį trunkančios kelionės metu.

Kita pramoga – pajodinėjimas arkliais ar poniais. Ne visi turi jojamus arklius (ant darbinių arklių joti dažnai negalima, nes jie nėra tinkamai apmokyti nešti nepažįstamus žmones), tačiau kai kurie kaimo turizmo sodybų savininkai bendradarbiauja ir su šalimais esančiais žirgynais.

Sūpynės ir lipynės

Didelės ir ekstremalios sūpynės patinka ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Jei šalia kaimo turizmo sodybos yra nedidelis miškelis, čia galima įrengti ir nedideles lipynes. Aišku, reikės įrengti nusileidimo takus ir net pasirūpinti saugumo įranga, karabinais, aukštalipių įrankiais. Su tikraisiais lipynių parkais tokios paslaugos nepalyginsi, nes skiriasi saugumo reikalavimai. Bet keletą kartų nusileisti lynu tikrai galima.

Pasivažinėjimas keturračiais

Kai kurios kaimo turizmo sodybos, esančios šalia nuosavų miškų, gali pasiūlyti ir pasivažinėjimo keturračiais paslaugą. Viešaisiais keliais keturračiais važinėti nelabai galima. Tai nebus itin ekstremalus pasivažinėjimas po pelkes, nes tam reikalingi specialūs keturračiai ir juos prižiūrintys asmenys. Paprasta traselė miško keliukais – visai smagi pramoga pusdieniui, net jei ir šeimininkai turi vos du keturračius, kuriuos gali išnuomoti.

Kaimo turizmo sodybose yra ir daugiau pramogų. Reikia tik pasidomėti, ką siūlo šeimininkai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.