Patarimai, kaip išmokti žindyti?

Pirmiausia, labai svarbi žindymo padėtis, kaip jūs sėdite. Teisingai sėdėti labai svarbu, kad stuburas būtų atsilošęs, o kojos padėtos ant kieto pagrindo. Kol kūdikėlis dar labai mažas, maitinimą palengvina žindymo pagalvė. Krūtį galima šiek tiek pastimuliuoti, kad mažylis užuostų pirmuosius pieno lašelius ir pats ieškotų krūties. Kūdikį maitinate pagal poreikį, kol vaikas savaime paleidžia spenelį.

Teisingas krūties apžiojimas

Teisingas krūties apžiojimas toks, kai vaiko nosytė yra ties viršutiniu pigmentiniu laukeliu, o smakriukas ties apatiniu, abi lūpos išžiotos. Ir girdime rijimo garsus. Labai dažnai mamos bijo, kad žindant vaiko nosytė remiasi į krūtį, todėl jam neva gali pritrūkti oro. Tačia tai normalu ir gamta taip sukūrė, kad per  abi nosies šnerves mažylis kuo lengviausiai kvėpuoja.

Kas yra pieno laktozė?

Kitaip dar vadinamas pieno sąstovis- grėsmė jūsų krūčiai. Karščiavimas ir skausminga krūtis rodo, kad jums skubiai reikia pasikonsultuoti su gydytoju. Kad pieno būtų sočiai, pirmas 2-3 savaites akušerė pataria kūdikį glausti prie abiejų krūtų. Trečią savaitę jau reikiia žindyti ritmingai: vienas maitinimas- viena krūtis. Maitinimas turėtų trukti 20 kokybiškų minučių.  O kokybiškas žindymas toks, kai mažylis nuolat žinda ir jūs girdite pieno rijimo garsą.

Nėščiųjų mokyklėlė

Nėščiųjų mokyklėlė– tai teoriniai ir praktiniai užsiėmimai būsimoms mamytėms ir tėveliams. Užsiėmimai vyksta mažomis grupelėmis- po 5 poras, kad būtų galima skirti kuo daugiau dėmesio dalyvaujantiems, atsakyti į rūpimus klausimus. Kursai sudaryti iš 3 užsiėmimo ciklo:

Pirma- kvėpavimo ir kiti fizinio pasiruošimo gimdymo pratimai. Gimdymo padėtys, vyro pagalba gimdymo metu.

Antra- individualus praktinis užsiėmimas-  gimdymo imitacija, moterims reikia atsinešti sportinę aprangą.

Trečia- naujagimio priežiūros ir maudymo įgūdžiai. Žindymas, higiena ir kontracepcija po gimdymo.

Nėščiųjų kursai

Nėščiųjų kursai yra naudingi tiek būsimoms mamytėms, tiek ir tėveliams, todėl kviečiami dalyvauti kartu. Kursuose būsimi tėveliai laukiami kuo anksčiau, kad prieš gimdymą suspėtų  pasinaudoti visa įgyta teorine, o ypač praktine nauda.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.