Koks biuro popierius geriausias?

Photo by Kaboompics .com on Pexels.com

Biuro darbas be popieriaus paprasčiausiai sustotų, tad tai pagrindinė kanceliarinė priemonė, kurios atsargomis būtina pasirūpinti. Vis dėlto biuro popierius vis dar kelia daugybę klausimų: kokios jo rūšys ir kokį popierių pasirinkti, kuo skiriasi klasifikacijos ir kt. Trumpai apžvelkime, kam naudojamas ir kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras biuro popierius.

Kas yra biuro popierius?

Biuro popierius dažnai vadinamas įvairiai: spausdinimo, kopijavimo ir pan. Iš tikrųjų tai tas pats popierius, kuris naudojamas biure. Tokio popieriaus storis pritaikytas įrangai, tad spausdintuvas gali jį lengvai išlenkti. Šis popierius nėra labai storas, tačiau puikiai tinka dokumentų spausdinimui, kopijavimui, rašymui ranka – visoms biuro reikmėms. Nors iš pirmo žvilgsnio visas biuro popierius atrodo vienodai, taip nėra, nes skiriasi popieriaus parametrai.

Kuo skiriasi biuro popierius?

Biuro popieriaus pasiūloje pamatysite tam tikrą klasifikavimą, tad svarbu žinoti, ką tos klasės reiškia. Tai tarptautinė sistema, naudojama visame pasaulyje ir žyminti popieriaus kokybę.

A klasės popierius pasižymi aukščiausia kokybe ir tinka įvairiems spausdintuvams bei kopijuokliams. Šis popierius yra ryškiai balto atspalvio, tad puikiai sugeria rašalą, taip sukurdamas ryškų kontrastą. A klasės biuro popierius yra rekomenduojamas dokumentų, kurie bus ilgai archyvuojami spausdinimui.

B klasės popierius yra kiek prastesnės kokybės, ne toks baltas, tačiau taip pat ir kainuoja pigiau. Tai dažniausiai pasirenkamas popierius, kuris užtikrina puikų kainos ir kokybės santykį.

Ekonominės C klasės biuro popierius yra pats pigiausias, tad jį renkasi tos įmonės, kuriose vis dar naudojamas didelis kiekis popierinių dokumentų. Šios klasės popierius nėra toks baltas, tačiau tinka dokumentams spausdinti, jį dažnai renkasi ne tik biurai, bet ir sandėliai, logistikos centrai.

Galima pasirinkti ne tik popieriaus klases, bet ir storį. Į tai taip pat verta atkreipti dėmesį, nes kuo storesnis bus popierius, tuo brangiau jis kainuos. Antra vertus, standus storesnio popieriaus lapas visada atrodys tolygiau. Dažniausiai įmonių perkamas biuro popierius yra apie 80 g/m2 storio. Tai optimalus variantas, puikiai atitinkantis įvairius ofiso poreikius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.