Kaip sutaupyti perkant dažus baldams?

Nors baldų remontas ir perdažymas nėra dažnas dalykas, kuriuo imasi žmonės mūsų laikais, visgi laikas nuo laiko tenka prisiminti kaip reikia laikyti rankose teptuką ir ieškoti tinkamų dažų savo spintai ar stalui. Žinoma kalbant apie baldų dažymą, praktiškai visada turima omenyje gaminius iš natūralaus medžio, kurių tarnavimo laikas ir bendra išvaizda labai priklauso nuo to, kaip sekasi jais rūpintis ir esant reikalui atnaujinti. Net ir patys kokybiškiausi dažai ar lakai su laiku praranda savo savybes: išblunka, nusitrina ir praranda savo pirminę išvaizdą. Tai neabejotinai neigiamai atsiliepia ir patiems baldams, kurie netenka pirminės apsaugos ir tampa lengviau pažeidžiami drėgmei ir grybeliui.

Taigi norint, kad mėgstamas medinis baldas galėtų atlikti savo funkciją ne vieną dešimtmetį reikia laiku imtis jo atnaujinimo darbų. Jų kokybė priklauso nuo kelių veiksnių: tinkamas pasiruošimas ir geros medžiagos. Pasiruošimo procese rekomenduojama labai gerai nuvalyti baldą nuo visų senų dažų ir lako likučių. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti vietoms, kur senas sluoksnis buvo nusitrynęs, nes yra tikimybė, kad ten į medieną galėjo pradėti skverbtis drėgmė ar riebalai. Valymui dažnai naudojamas švitrinis popierius, skirtingo šiurkštumo. Po senų dažų nuėmimo, balda reikia kruopščiai išvalyti nuo dulkių, kad jos netrukdytų dažymo proceso. Tas pats liečia ir patį kambarį, kuriame vyksta dažymo darbai, jis turi būti kuo švaresnis.

Prieš imantis pačio dažymo, ar net prieš renkantis dažus svarbu atkreipti dėmesį į kelis veiksnius:

  • Gerai apskaičiuoti reikiamą kiekį pagal baldo plotą – vertėtų turėti omenyje ir tai jog kai kurios medžio rūšys yra tankesnės ir mažiau „sugeria“ dažus nei kitos.
  • Pasirinkti kokybiškus dažus – kalba eina apie gaminius kurie ne tik užtikrina gerą galutinį rezultatą bet ir pasižymi ir apsauginėmis medžio savybėmis. Tarp tokių yra Remmers baldų dažai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.