Vartojimo paskola: ar imti, jei duoda?

Vartojimo paskola – tai finansinė paslauga, kuri, lyginant su įprastais greitaisiais kreditais, išsiskiria didesnėmis paskolos sumos „lubomis“ bei ilgesniu grąžinimo terminu. Vartojimo paskolos internetu, priklausomai nuo pasiskolintos sumos dydžio, gali gerokai pakeisti kredito gavėjo gyvenimą, pavyzdžiui, padaryti jį turiningesniu, pagaliau išvykus į ilgai planuotą kelionę po Europą ar gerokai komfortiškesniu, atlikus kapitalinį vonios remontą. Žinoma, kuo didesnio dydžio vartojimo kreditas, tuo daugiau abejonių, ar tai netaps per sunkia asmenine/šeimos finansine našta. Tai – itin subtilus klausimas, į kurį, tiesą sakant, atsakymą pateikti gali tik laikas, tačiau faktas, jog žmogui apskritai kyla tokios mintys, yra… sveikintinas. Vadinasi, suvokiama, jog vartojimo paskola – ne dovana, o skola, kurią reikės grąžinti bet kokiomis aplinkybėmis, kurios, kaip liudija skirtingų žmonių patirtys, gali susiklostyti įvairiai.

Vartojimo kreditas internetu: imti ar ne?

Tiesą sakant, tai – ne mažiau retorinis klausimas, nei iš tos serijos „būti ar nebūti“? Vieno atsakymo nėra – viskas priklauso nuo individualių aplinkybių. Aišku, pirmiausiai būtina susidurti su realia problema/poreikiu, kurio įgyvendinimui yra reikalingi pinigai. Tokia pinigų suma, kurios, deja, nėra banko sąskaitoje ar kiaulėje taupyklėje.

Įvertinus, ar minėtas poreikis yra toks svarbus, jog negali būti atidedamas vėlesniam laikui (sutikite, ligos gydymui būtini vaistai ir vizitas SPA centre – gerokai skirtingi poreikiai), derėtų apsvarstyti visus prieinamus (žinoma, legalius!) būdus gauti pinigų. O tų variantų dažniausiai nėra tiek jau daug. Viena galimybė – pasiskolinti. Iš mamos, brolio, senelės, kaimyno. Žinoma, jei kažkas turi atliekamų pinigų, nori jais su jumis pasidalinti (tai glaudžiai susiję su pasitikėjimu bei jūsų patikimumu to žmogaus akyse) bei neturite priežasčių, dėl kurių norėtumėte nutylėti apie finansinius nepriteklius, su kuriais susidūrėte.

Jei bent vienas iš ką tik paminėtų teiginių jums yra tinkamas, skola iš artimo, neretai suteikiama „be procentų“, deja, atkrenta. O gal, prisiminus visas tas situacijas, kai pasiskolinti pinigai pakenkė asmeniniams santykiams, nereikia jokių „deja“?..

Kitas variantas – vartojimo kreditas internetu. Tai – paskolos be užstato, tačiau suteikiamos su nustatyto dydžio palūkanomis, tad, elementaru, grąžinti jau teks didesnę sumą, nei buvote pasiskolinę. Nelabai malonus niuansas, tačiau galite reikiamą pinigų sumą gauti čia ir dabar bei taip išspręsti jus kankinančią problemą (sumokėti „degančias“ skolas, įsigyti būtiną daiktą ar paslaugą ir kita). Niekam neturėsite jaustis dėkingi, susidurti su nepatogumo jausmu ar nepavydėtina situacija, kai artimas žmogus, atrodo, nuoširdžiai norėjęs padėti, pradeda reikalauti nedelsiant grąžinti skolą. Vartojimo paskola – tai formalus sandoris tarp paskolos gavėjo ir kreditoriaus, įforminamas sutartyje, kurioje numatytos svarbiausios kredito sąlygos (palūkanų dydis, įmokos dydis ir mokėjimo data, delspinigių dydis ir kita).

Kam yra išduodamas vartojimo kreditas?

Žinoma, kreditą paimti galima greitai (neveltui tai yra greitosios paskolos), bet, ne mažiau svarbus klausimas, ar asmeniui, įvertinus jo mokumą, vartojimo paskola gali būti suteikta. Tai sužinosite, pateikę konkrečiai kredito bendrovei paraišką gauti paskolą. Kredito vertinimas yra atliekamas kredito įmonės darbo valandomis, tad, jei, pavyzdžiui, pinigų žūtbūt neprireikė nakties metu, šis kliento mokumo įvertinimas, o vėliau, teigiamo atsakymo atveju, ir paskolos pervedimas į sąskaitą, įvykdomas labai greitai.

Kiekvienos bendrovės, išduodančios vartojimo paskolas ir kreditus, interneto svetainėje rasite paskolos skaičiuoklę, į kurią suvedus paskolos sumą ir grąžinimo terminą, matysite mėnesio įmokos dydį (šį sudaro vartojimo paskolos palūkanos bei grąžinama paskolos dalis). Įvertinę savo gaunamas mėnesines pajamas bei patiriamas išlaidas, patys objektyviai įvertinkite, ar vartojimo paskola – jums „įkandamas“ papildomas įsipareigojimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.