Renginių organizavimas įmonėms ir privatiems

Renginių organizavimas – paslauga, be kurios sunkiai įsivaizduojama bet kuri įmonės šventė, o kartais ir asmeninis renginys – vaiko gimtadienis, vestuvės. Suorganizuoti gerą renginį pačiam – labai sunku, todėl samdomi šios srities profesionalai.

Prisiminkime mokyklos laikus, kai kas metai reikėdavo organizuoti kokį nors mokyklos renginį – kiek nervų tai atimdavo, kiek daug visokių darbų tekdavo nuveikti. Organizuojant didesnę asmeninę šventę taip pat pilna rūpesčių ir galvos skausmo. Vestuvių organizavimas – ištisas košmaras, kuriam pasibaigus laukia didžiulė palaima, kad greičiausiai tokio renginio antrą kartą organizuoti neteks. Kam vargti, jei yra tokia paslauga kaip renginių organizavimas, kurią teikia profesionalai, turintys pakankamai daug patirties, minčių, scenarijų?

Renginių organizavimas įmonėms

Bene didžiausi klientai renginius organizuojančioms įmonėms yra įstaigos ir organizacijos. Įmonės per metus paprastai turi bent 2 renginius su tam tikra programa, konkursais, maitinimu, pirtimi ir šokiais – įmonės darbuotojų tarpusavio supratimo gerinimo (team building) vakarėlis, kurį paprastai daro vasarą ir Kalėdinis vakarėlis daromas gruodžio arba sausio mėnesį. Dar pasitaiko, kad yra švenčiamas įmonės gimtadienis, kurio metu taip pat rengiami įvairūs renginiai, konkursai ir kūrybinės užduotys. Kas viską sugalvoja, sustato stalus, aparatūrą, parenka vietą, veda renginį, rūpinasi prizais ir muzika ar net Kalėdų seneliu? Renginių organizatoriai. Renginių organizavimas yra gana sunkus verslas, kuriame itin daug streso, trumpi pasiruošimo terminai ir labai aktyvi darbo diena. Svarbiausias momentas, be kurio renginių organizatoriai neišgyventų yra puikus pasiskirstymas darbais komandoje ir kūrybiškumas, bei gebėjimas greitai sureaguoti į pasikeitusią situaciją (pavyzdžiui, ką daryti, jei Kalėdų senelis padaugino alkoholio dar net neapsirengęs ir net neketina lipti ant scenos ir įteikti dovanų?..). Su laiku vis įgaunama daugiau patirties ir visi renginio momentai ir problemos tampa nuspėjami, tačiau profesionalai gali reaguoti ir į pasikeitusią situaciją. Renginių organizavimas įmonėms yra ir gana pelningas verslas, kuriame dalyvauja daugybė kitų įmonių ir be pačių organizatorių – scenų nuomotojai ir surinkėjai, ekrano nuoma, fejerverkų specialistai, profesionalūs renginių vedėjai, muzikos grupės, biotualetų nuomotojai ir t.t.

Renginių organizavimas privatiems asmenims

Renginių organizavimas paprastiems žmonėms yra kur kas paprastesnis dalykas, tačiau jau nebe toks pelningas. Paprastai organizuojamos asmeninės šventės – gimtadieniai ir vestuvės. Užsienyje jau pasirodė ir laidotuvių organizatoriai – planuotojai, tačiau Lietuvoje tuo užsiima laidojimo namai, o ne specialios įmonės. Gimtadieniai ir vestuvės yra dažniausiai organizuojamai pagal specialius užsakymus, tačiau yra nemažai renginius organizuojančių įmonių, kurios siūlo gatavus renginius. Tai dažniausiai vaikų gimtadieniai, bernvakariai, mergvakariai ir trumpalaikiai įmonės darbuotojų tarpusavio supratimo gerinimo vakarėliai (teambuilding), dažasvydis. Tokie renginiai turi iš anksto paruoštą scenarijų, kurio samdyti vedėjai laikosi gana preciziškai. Mokama už asmenį grupėje arba tam tikro dydžio grupes.

Renginių organizavimas yra Lietuvoje gana paplitęs verslas ir artimiausiu metu jam krizė negresia, nors kai kurie rinkos dalyviai ir neišgyveno šio sunkmečio. Kad ir kaip bebūtų striuka su pinigais, tiek privatūs asmenys, tiek įmonės ir toliau švęs savo šventes, o tai tik į naudą renginius organizuojančioms įmonėms ar pavieniams asmenims.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.