Kodėl saulės moduliai yra finansiškai naudingas sprendimas?

Ant namo stogo montuojami saulės moduliai vis dažniau tampa alternatyvios elektros energijos sprendimu, kuris ne tik padeda taupyti pinigus, bet ir prisideda prie aplinkosauginių idėjų. Tiesa, saulės elektrinės įrengimas nėra pigus pasirinkimas, todėl dažnas tautietis nori suskaičiuoti, kiek iš tiesų kainuoja nuosavos jėgainės įrengimas ir kada jis atsiperka? Šiame straipsnyje tai trumpai ir aptarsime. 

Photo by Pixabay on Pexels.com

Didžiausias privalumas – mažesnės sąskaitos už elektrą

Augant aplinkosauginėms idėjoms vis daugiau šalies gyventojų siekia ieškoti mažiau aplinką teršiančių sprendimų, todėl saulės elektrinės yra vienas optimaliausių pasirinkimų! Skaičiuojama, kad kiekvienas, įsirengęs 10 kW saulės elektrinę, vidutiniškai per metus į aplinką išmetamo CO2 kiekį sumažina net 5 tonomis. Vis dėlto, lietuviai yra skaičiuojanti tauta, tad ne ką mažiau nei dėmesys aplinkai yra svarbus ir elektrinės atsiperkamumo klausimas bei galimybė sutaupyti elektros energijai skirtas išlaidas. Ekspertai teigia, kad elektros energijos išlaidas galima sumažinti net iki keturių kartų. Be to, kadangi elektros tinklų siūlomos energijos kaina, tikėtina, augs, galimybės sutaupyti taip pat didės. Kitaip sakant, kalbant apie saulės elektrinės privalumus, paprastai išskiriami trys pagrindiniai kriterijai:

  • Mažesnės išlaidos elektros energijai. Skaičiuojama, kad vidutiniškai saulės jėgainei skirtos išlaidos atsiperka per 5–7 metus, o išlaidos elektros energijai gali sumažėti net iki 75 proc.
  • Savarankiškumas. Turint nuosavą elektrinę namuose, tampate nepriklausomi nuo elektros energijos tiekėjo.
  • Švaresnė aplinka. Naudojantis atsinaujinančios energetikos privalumais, prisidedama prie švaresnės aplinkos kūrimo.

Kiek kainuoja saulės moduliai ir kada jie atsiperka?

Deja, šiuo metu nėra vienareikšmių apskaičiavimų, kurie leistų tiksliai pasakyti, per kiek laiko atsiperka saulės elektrinė. Tiek įrangos kainą, tiek jos atsiperkamumą lemia tai, kokios galios sistema jums reikalinga, kokie saulės moduliai yra naudojami, kiek energijos suvartojama per metus ir pan. Atlikti skaičiavimai rodo, kad didesnės galios įranga atsiperka greičiau, nes tokiu atveju sumažėja 1 kilovato įrengimo kaina. Kaip ir minėjome, šiuo metu saulės elektrinė vidutiniškai atsiperka per 5–7 metus (įtraukiant APVA suteikiamą paramą). Taip pat reikėtų nepamiršti, kad kylant elektros kainai, saulės jėgainės atsiperkamumas trumpėja. Kadangi įranga tarnauja daugiau nei 25 metus, laikui bėgant investicijos ne tik atsiperka, bet ir leidžia užtikrinti išskirtinai žemas išlaidas už nuolatinį elektros energijos tiekimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.