Kaip sumažinti įtampą?

Svarbu  mokėti atskirti tai, kas priklauso nuo mūsų, ir tai, ko mes neturime galimybės įveikti. Paprastas ir efektyvus būdas, pakeisti savo veiklą-  bent kuriam laikui. Jeigu jūs daug laiko praleidžiate priešais kompiuterio  ekraną, sėdit visą dieną prie telefono ir panašiai- atsikelkite ir pasivaikščiokite. Nukreipkite dėmesį kur nors kitur. Galite pasivaikščioti iš vieno koridoriaus galo į kitą. Darykite tai lėtai, neskubėdami, tarytum medituodami. Pamąstykite apie ką nors gera, malonaus, ką nors, kas jus ramina. Net ir trumpas pasivaikščiojimas pakels nuotaiką ir padės nusiraminti. Jeigu vis dėlto nepraėjo prisėskite, atsipalaiduokite ir sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą. Giliai įkvėpkite, įtempkite pėdų ir blauzdų raumenys, palaikykite taip kelias sekundes, o tada atsipalaiduokite. Turėtumete pajusti malonią šilumą kojose. Pakartokite tą patį pratimą su pilvo, rankų pečių ir kaklo raumenimis.

Pakoreguokite mitybą

Kovoti su stresu padeda B grupės vitaminai. B gupės vitaminai gelbsti nuo įtampos, nuovargio, gerina atmintį, padeda susikaupti, sutelkti dėmesį, mokytis, užkerta kelią stresui. Geriausias šio vitamino šaltinis- ankštiniai augalai, ypač soja. Nervų sistemai taip pat reikalingas kalcis, kuris gerina impulsų perdavimą nervų sistema. Kai trūksta kalcio, padidėja nerimas, žmogus tampa irzlesnis. Kalcį organizmas įsisavina iš pieno, varškės, sūrio ir kefyro, daug jo žalumynuose,  salieruose, burokėliuose ir migdoluose.

Depresijos įveikimas

Tai yra įveikiama liga. Ar sunkiai priklauso nuo daugybės veiksnių: biologinių, psichologinių, socialinių. Gydymas priklauso nuo to, kokie faktoriai turėjo įtakos depresijos formavimuisi. Depresijos gydymas yra labai individualus ir kompleksiškas, nes labai skirtingas yra kiekvieno žmgaus kontekstas. Jei sergate depresija, galite jaustis išsekęs, bejegis ir netekęs vilties. Štai keli dalykai, kurie gali padėti jums ar jūsų artimiesiems gydymosi metu:

  • Pasistenkite kiekvieną dieną 10 minučių nutraukti bet  kokius darbus, užsiėmimus ir pabuti  tyloje.
  • Leiskite laiką su žmonėmis: artmaisiais draugais, pažįstamais, dalyvaukite bendruomenių veikloje.
  • Laukite palaipsnio, o ne staigaus nuotaikos pagerėjimo. Dažnai depresijos metu miegas ir apetitas pagerėja anksčiau nei nuotaika.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.