Kaip išsirinkti vaikišką gertuvę

Kai šiomis dienomis informacijos apie vaikų priežiūrai skirtas priemones yra be galo daug, pasiklysti ir sutrikti vaikiškų gertuvių pasaulyje gali būti gana paprasta. Šiame straipsnyje pateikiame keletą svarbiausių aspektų, į kuriuos turite atkreipti dėmesį rinkdamiesi pačią tinkamiausią vaikišką gertuvę savo vaikui.

Gertuvės saugumas. Mūsų rinkoje dažniausiai siūlomos plastikinės, aliuminio ar metalinės gertuvės. Įvairių tyrimų duomenimis, pačios saugiausios yra nerūdijančio plieno gertuvės. Jos neturi toksinių medžiagų, kurių gausu gertuvėse iš plastiko ar aliuminio. Taip pat rinkoje galite surasti ir dar visai neseniai atsiradusias gertuves iš augalinės kilmės medžiagų. Dažniausiai jos yra saugios, nes pagamintos iš netoksinių medžiagų, tačiau rekomenduojame visuomet atkreipti dėmesį į gertuvės aprašymą. Kalbant apie saugumą, verta paminėti, jog priklausomai nuo vaiko amžiaus, vertėtų vengti smulkių detalių turinčių gertuvių, nes mažesnis vaikas galėtų jas praryti ar jomis užspringti.

Gertuvės talpa. Tai labai svarbus aspektas. Gertuvės talpą reiktų rinktis atsižvelgiant į vaiko amžių ir poreikius. Jeigu gertuve naudosis pats vaikas savarankiškai, derėtų išsirinkti variantą per viduriuką – nei per didelę, nei per mažą gertuvę. Didelė gertuvė gali būti per sunki silpnai vaikiškai rankytei. Tuo tarpu, per maža leis mėgautis tik mažu skysčių kiekiu. Jeigu vaikas ilgesnį laiką savarankiškai, be suaugusiujų pagalbos, naudosis gertuve, ją pasipildyti jam gali būti sudėtinga. Vėlgi, viskas priklauso nuo gertuvės savininko amžiaus ir sąmoningumo.

Gertuvės uždarymas. Rekomenduojama rinktis dvigubą uždarymą turinčias gertuves. Jos paprastai turi kandiklį su apsauginiu dangteliu. Toks dangtelis ne tik apsaugo nuo skysčio išsiliejimo, bet ir puikiai tausoja nuo dulkių ar kitokių užteršimų. Kai kurios gertuvės turi papildomas užrakinimo sistemas, kurios apsaugo nuo atsitiktinio gertuvės atsidarymo ar mažesnių vaikų.

Gertuvės priežiūra. Labai svarbu pasirinkti tokią gertuvę, kurią nebūtų sunku išplauti ir neliktų ,,užkaborių“, kuriuose galėtų veistis bakterijos. Todėl kuo paprasčiau gertuvė išsiardo ir kuo mažiau sudėtingų mechanizmų ją sudaro, tuo paprastesnė jos priežiūra.O jeigu gertuvė su šiaudeliu – jam išplauti skirtas šepetėlis rinkinyje būtų privalumas.

Gertuvės draugiškumas aplinkai. Jeigu jau renkamės draugiškiausią gertuvę vaiko sveikatai, pasirinkime tokią, kuri būtų draugiška ir aplinkai.Jau minėtos nerūdijančio plieno gertuvės yra draugiškos ne tik vaikui, bet ir aplinkai, mat jas galima perdirbti.Naujosios iš augalinių medžiagų pagamintos gertuvės gali būti kompostuojamos.

Gertuvės kaina. Tikrai neverta mokėti triženklės sumos už vaikišką gertuvę, tačiau itin pigūs variantai taip pat neturėtų leisti pamesti galvą ir pirkti gertuvę vien todėl, jog ji pigi. Atminkite, jog kalba sukasi apie jūsų vaiko sveikatą. Nekokybiška, pigi gertuvė su laiku gali įgyti nemalonų kvapą ir išvaizdą. Vargu ar tai leis mažyliui įgyti naudingą įprotį – nuolat gerti vandenį ar arbatą žvarbiu oru kieme.

Gertuvės dizainas. Ką gi, pradėkite ugdyti gerą vaiko estetinį skonį pradėdami nuo gertuvių. Tinkamai parinktos spalvos, gertuvės forma ir stilius turėtų derėti prie bendros vaiko aprangos stilistikos. Be abejonės, šis kriterijus tikrai yra ne pats svarbiausias, tačiau leis pajusti moralinį  pasitenkinimą tiek jums patiems, tiek jūsų vaikui.

Taigi, kriterijų daug, bet vieną kartą pasirinkę kokybišką gertuvę, turėsite ne tik ilgai tarnausiantį bei pavojaus vaiko sveikatai nekeliantį daiktą, bet ir nereikės kas kurį laiką ieškoti vis naujos gertuvės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.