Kas yra dirbtinis intelektas?

Apie dirbtinį intelektą girdime vis dažniau, nuolatos kuriamos įvairios naujos technologijos, programos, robotai. Šių inovatyvių technologijų pagalba kai kurios funkcijos atliekamos be žmogaus įsikišimo, todėl tampa nereikalingi žmogiškieji resursai. Baiminamasi, kad ateityje daugelyje sričių nebereikės tiek žmonių, nes viską už juos atliks dirbtinis intelektas.

Technologijų amžius dar tik įsivažiuoja ir tai, kas iki šiol yra sukurta, – tik maža dalis, kas mūsų dar laukia ateityje. Tačiau šiuolaikinės kompanijos vis drąsiau žengia inovacijų link, savo procesuose diegdamos vis daugiau įvairiausių technologinių sprendimų. Ypatingai tos įmonės, kurių veikloje egzistuoja pasikartojantys procesai, pavyzdžiui, gamybos, projektų valdymo sritys. Tokiose srityje dominuoja atsikartojantys veiksmai, todėl yra visos sąlygos dirbtinio intelekto diegimui ir efektyviam jo panaudojimui įmonės veikloje https://www.terrait.lt/dirbtinio-intelekto-panaudojimas.

Dirbtinis intelektas – tai tam tikras programinis algoritmas, kuris panaudodamas atmintį formuoja ir suplanuoja naujus rezultatus. Tai reiškia, kad remdamasis ankstesniais duomenimis pagal tą patį algoritmą formuoja naujus rezultatus iš dabartinių duomenų. Tokiu būdu gana tiksliai atkartojami veiksmai ir procesai, kurie atliekami jau be žmogaus įsikišimo, tuo pačiu sumažinama klaidų tikimybė.

Kiekvieną kartą atliekant tuos pačius veiksmus, sisteminant duomenis, juos apdorojant ir perkeliant prarandama nemažai žmogiškųjų ir laiko resursų. Pasitelkiant dirbtinį intelektą tokius procesus galima suprogramuoti skirtingose srityse. Ypatingai pasiteisina gamybos ar projektus valdančiose įmonėse, lengvai pritaikomas tiekimo grandinės valdymui, užsakymų, tiekėjų informacijos valdymui. Viena dirbtinio intelekto programa gali atstoti net keletą ar keliolika žmonių.

Atsižvelgiant į poreikį, verslo valdymo sistemos nuolatos tobulinamos ir plečiamos jų funkcionalumo galimybės. Todėl dirbtinio intelekto modulis gali būti pritaikomas ir kitose srityse. Dirbtinio intelekto kūrimo tikslas – gerinti bet kokio verslo valdymo kokybę, mažinti pasikartojančių klaidų skaičių, išlaidas ir kurti pridėtinę vertę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.