Meditacijos nauda. 12 moksliškai įrodytų faktų

Meditacija, tai tarsi jūsų minčių mankšta. Kai kam ji mažina stresą, kitiems tai gerina bendrą sveikatą. Meditacija ypatingai padeda savikontrolei išlaikyti, atgauti kokybišką miegą. Vis daugiau ir daugiau žmonių pradeda užsiminėti tuo. Tai tik dar labiau skatina mokslininkus domėtis šia veikla ir tirti jos naudas ir privalumus.

Šiame straipsnyje pateikiame 6 moksliškai pagrįstus faktus, kurie įrodo meditacijos naudą žmogui. Gero skaitymo!

  1. Gerina emocinę būseną

Daugybė mokslinių studijų parodė, jog meditacija ryškiai padeda kovoti su depresija. Taip yra todėl, kad medituojant žmogaus organizmas sumažina citokino kiekį, o jo perteklius būtent ir įtakoja stresą bei depresiją. 

  • Mažina stresą

Stresas greičiausiai yra viena iš labiausiai paplitusių priežasčių kodėl žmonės pradeda užsiimti meditacija. Dažniausiai streso priežastis yra padidėjęs kortizolio kiekis organizme. Tai gali įtakoti jūsų miegą, sukelti nerimą ir privesti net gi prie depresijos. 8 savaičių tyrime mokslininkai įrodė, kad meditacija sugeba sumažinti kortizolio kiekį ir taip suteikti žmogui ramybę.

  • Nerimo kontrolė

Meditacija gali sumažinti streso lygį ir taip automatiškai sumažinti jūsų nerimą. Mokslininkai atliko tyrimą su 1300 suaugusiųjų kurie jautė vidinį nerimą. Rezultatai buvo tikrai neįtikėtini. Labiausiai jie jautėsi tiems, kurie prieš tai jautėsi blogiausiai.

  • Geresnis žmogus

Meditacija skatina geras emocijas, pozityvias mintis tiek jums tiek aplinkiniams. Kai kurios meditacijos rūšys moko gerumo ir atleidimo. Tyrimas su 50 universiteto studentų parodė, kad taikant meditaciją 3 kartus per savaitę stipriai pabobulėjo jų vidinės teigiamos emocijos ir kitų supratimas tik per 4 savaites!

  • Padeda kovoti su priklausomybėmis

Psichinė disciplina kurią tobulinate meditacijos metu skatina gali padėti jums kovoti su priklausomybėmis. Tyrimai parodė, kad meditacija gali padėti žmonėms nukreipti mintis nuo jų priklausomybių į daug pozityvesnes ir naudingesnes veiklas. Mokslininkai atliko studijas, kurių metų dalyvavo 60 žmonių priklausomų nuo alkoholio. Po trijų mėnesių meditacijos praktikų jie ne tik sumažino stresą, išsivadavo iš depresijos, tačiau ir sumažino potraukį į alkoholį.

  • Gerina miegą

Beveik 50% pasaulio populiacijos kenčia nuo miego sutrikimų. Atlikti tyrimai parodė, kad taikant įvairius meditacijos metodus žmonės sugeba kontroliuoti savo miego rėžimą. Jie sugeba atpalaiduoti kūną ir pasinerti į miego stadiją.

Meditacija nereikalauja daug jūsų laiko, žinių ar specifinių sugebėjimų. Tai vienas iš paprasčiausių būdų padėti sau išsilaisvinti. Įdomu tai, kad egzistuoja galybė meditacijos būdų. Kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamiausią ir labiausiai patinkančią.

Daugiau apie meditacijos naudą skaitykite čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.