Veido serumas: 4 priežastys jį įtraukti į odos priežiūros rutiną

Nuo makiažo valiklių ar tonikų iki veido aliejų ar naktinių kaukių – labai norint, į veido priežiūros rutiną galima įtraukti tiek priemonių, jog joms suskaičiuoti neužteks abiejų rankų pirštų. Bet kurios iš jų iš tiesų yra veiksmingos?

Veido serumas – viena stebuklingųjų priemonių, kurios nepraleisti rekomenduoja visi grožio specialistai. Keturios priežastys įtraukti serumą į savo grožio rutiną – straipsnyje žemiau.

1 priežastis: veido serumas veikia intensyviai

Veido serumas – tai kosmetikos priemonė, pasižyminti koncentruota veikliųjų medžiagų sudėtimi. Nors serumai gali atlikti daugybę funkcijų, tarp kurių – odos šviesinimas, priešlaikinio senėjimo stabdymas ar kova su spuogeliais, kone populiariausia jų yra odos drėkinimas ir maitinimas.

Pagrindinė serumų intensyvaus veikimo priežastis – molekulių dydis. Kitaip nei įprastuose drėkinamuosiuose veido kremuose, serumuose dažniausiai naudojamos mažesnės molekulės, prasiskverbiančios į gilesnius odos sluoksnius. Pavyzdžiui, natūralios lietuviškos kosmetikos „Uoga Uoga“ drėkinamasis veido serumas pasižymi dviejų skirtingų dydžių hialurono rūgšties molekulėmis. Hialurono rūgštis, sudaryta iš smulkesnių molekulių, drėkina paviršinį odos sluoksnį, didina jos elastingumą ir užpildo raukšleles. Tuo tarpu stambesnių molekulių hialurono rūgštis ne tik drėkina paviršinį odos sluoksnį, bet ir ramina odą. Visai kitaip veikia drėkinamieji kremai: stambesnės aktyviųjų ingredientų molekulės veikia stiprindamos paviršinį odos sluoksnį bei sukurdamos barjerą nuo aplinkos dirgiklių.

2 priežastis: atkuriamasis veido serumas gali pristabdyti priešlaikinį senėjimo požymius

Priešlaikinis senėjimas – tai toks procesas, kurio metu oda ima senti greičiau dėl žalingo aplinkos poveikio: žvarbaus klimato, tiesioginių saulės spindulių, vandens stygiaus ar žalingų įpročių. Serumas gali padėti šį efektą pristabdyti.

Nors veido serumas nėra stebuklinga priemonė, užkertanti kelią senėjimui, gerai pasirinkta koncentruota priemonė gali sumažinti jo požymius. Vyresnei odai rekomenduojama rinktis atkuriamuosius veido serumus. Būtent pastarieji pasižymi lengva tekstūra ir sudėtyje turi visų būtiniausių aktyviųjų ingredientų – hialurono rūgšties, beta-gliukano ar cidonijų ekstrakto. Naudojant atkuriamąjį serumą su šiomis medžiagomis, oda atrodo gaivesnė, putlesnė, užpildomos joje esančios raukšlelės, todėl jos atrodo mažiau pastebimos.

3 priežastis: drėkinantis veido serumas paruošia odą kitoms priemonėms

Norint išnaudoti visus serumo privalumus, būtina atkreipti dėmesį į savo grožio rutiną ir serumo vietą joje. Tai priklauso nuo pasirinkto serumo tipo.

Pagal savo tekstūrą ir veikimo principą serumai yra skirstomi į du pagrindinius tipus: vandens pagrindo ir aliejinius. Vandens pagrindo serumai, dažniausiai dar vadinami drėkinamaisiais, yra naudojami ant švarios odos, nes suaktyvina veido odą ir paruošia ją tolimesniam drėkinimui. Ant jo naudojamas veido kremas užfiksuoja veikliuosius serumo ingredientus ir leidžia jas greičiau pasisavinti, sukurdamas apsauginį odos barjerą.

Tuo tarpu aliejiniai serumai veikia atvirkščiai. Juos rekomenduojama naudoti ant kremu sudrėkintos veido odos – taip serumas tarsi užrakina odos pasisavintas drėkinamąsias medžiagas. Besidžiaugiantys itin sudrėkinta veido oda, aliejinį serumą gali naudoti ir ant toniku nuvalytos odos.

4 priežastis: serumo užtenka ilgam

Ko gero viena dažniausių serumo atsisakymo priežasčių – gana didelė jo kaina. Visgi ji nėra tokia didelė, žinant kaip jį naudoti: tinkamai naudojamo serumo užtenka ilgam.

Vienam kartui užtenka panaudoti vieną šilauogės dydžio serumo lašelį: būtent tiek jo pasisavinti geba mūsų oda. Dėl koncentruotos serumo sudėties panaudotas didesnis kiekis gali ne tik dirginti odą, bet ir nėra labai veiksmingas. Mūsų oda sugeba pasisavinti tik nedidelį jo kiekį, tad veido serumas ir jo perteklius odai tampa bevertis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.