Turto vertinimas: ką reikia žinoti?

Gavus būsto ar žemės sklypo paskolą, labai svarbu turto vertinimas. Atliekamo turto vertinimo pagrindinė esmė – suteikti klientui reikalingą informaciją apie jo valdomo turto būklę, panaudojimą bei numanomą piniginę vertę rinkoje. Vertinant turtą, atliekama dokumentų analizė, turto apžiūra ir skaičiavimas. Viskas priklauso nuo sutarties ir nuo tikslo, dėl kurio žmogus užsiima savo turto vertinimu.

Vertinant nekilnojamąjį turtą, svarbiausi identifikaciniai dokumentai. Pagal juos galima nustatyti tikslius savininkus, dydį, išsidėstymą ir adresą. Vertinant buto vertę, labai svarbu  turėti kadastrinių matavimų bylą. Tai veiksmai, kuriais nustatoma nekilnojamojo daikto tapatybė, žemės sklypo ribų posūkio taškų ir statinių fizinių ribų koordinatės, geometriniai matmenys ir techniniai nekilnojamųjų daiktų parametrai, apskaičiuojamas žemės sklypo ir jame esančių žemės naudmenų plotas.  Jeigu vertinsite žemės sklypą, vertintojui neteks pateikti žemės sklypo kadastrinių matavimų plano.

Jei kalbame apie kilnojamą turtą, tuomet, pavyzdžiui, automobilį, jis turi turėti techninį pasą, techninės apžiūros dokumentą, draudimo kopiją. Kuo kiekvienas vertinamas daiktas turės daugiau dokumentų, kurie galėtų įrodyti jo vertę, eksploatavimo sąlygas, tuo vertintojui bus daug lengviau nustatyti konkrečią turto vertę.

Dažniausiai turto vertinimas užtrunka apie 4 dienas, skaičiuojant nuo vertinamo turto pilnos apžiūros. Jei vertintojui nėra pateikiami reikalingi pradiniai dokumentai, tuomet jis negali pradėti vertinti jūsų turto. Pirmiausiai yra padaromi tikslūs skaičiavimai, kurie vėliau yra plačiai ir aiškiai aprašomi.  Vėliau, galutinėje ataskaitoje yra nurodomi visi pagrindiniai vertinamo turto tikslūs duomenys. Pavyzdžiui, tokie kaip  rinkos vertė, likvidacinė vertė (suma, kurią tikimasi gauti už turtą, pasibaigus jo naudingumo laikui), turto išorės ir vidaus apdailos aprašymas, trumpas vietovės, kurioje yra turtas detalus aprašymas. Ataskaita yra pateikiama su nuotraukomis, kuriose galima matyti turto būklę.

Dažnai,  žmonės į vertinamą sklypą, žiūri kaip į paprastą vietą ar lauką. Į  perkamą žemės sklypą reikėtų žiūrėti kaip į vietą, kurioje teks gyventi, bus galima poilsiauti, auginti vaikus ir panašiai. Todėl į jį reikėtų žiūrėti rimčiau ir atsakingiau.

Vienas svarbiausių aspektų, jei planuojate pirkti sklypą, tai aplinką, kurioje stovės  namas.  Svarbu atkreipti dėmesį, kokie namai stovi aplink. Pamąstykite apie susisiekimą, patogumą nuvykti iš vienos vietos į kitą. Visus klausimus, geriausia aptarti su profesionalais, kad vėliau galėtumėte džiaugtis savo sprendimais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.