Kaip prailginti savo automobilio tarnavimo laiką

Įsigiję svajonių automobilį ir išvažiavę iš automobilio salono ar transporto priemonių pardavimo aikštelės, vargu ar pirmiausia pagalvosite apie savo naujojo automobilio techninę priežiūrą ir aptarnavimą. Tačiau yra daugybė paprastų būdų, kaip užtikrinti, kad jūsų automobilio variklis kuo ilgiau išliktų pačios geriausios būklės. Todėl jei norite savo įsigytą transporto priemonę kaip įmanoma ilgiau eksploatuoti be jokių didesnių sunkumų, pateikiame jums dešimt patarimų, padėsiančių kuo ilgiau savo automobilį išlaikyti lyg naują!

Reguliariai plaukite automobilį

Jei ką tik nusipirkote naują automobilį, greičiausiai norėsite, kad jo kėbulas spindėtų, tačiau neleiskite, kad po kurio laiko jūsų pirminis entuziazmas išblėstų. Druska, dumblas ar teršalai – visa tai gali susikaupti ant jūsų automobilio kėbulo ir vos po kelerių metų atsiras rūdžių, todėl kuo reguliariau važiuokite į automobilių plovyklą.

Tikrinkite skysčių lygį

Dauguma automobilių gamintojų pataria dažnai tikrinti alyvos, aušinimo skysčio ir stabdžių skysčio lygį, todėl, jei nežinote, kaip tai daryti, peržiūrėkite savo automobilio naudotojo vadovą. Be to, kas kelerius metus rekomenduojama išplauti stabdžių ir aušinimo skysčio talpas, todėl nepamirškite apsilankyti autoservise.

Venkite neseniai pripildytų kuro kolonėlių degalinėse

Jei žinote, kad degalinėje kuro kolonėlės neseniai buvo papildytos, grįžkite kitą dieną. Pripildžius degalinės požemines kuro talpyklas, gali atsirasti nuosėdų, kurios, patekusios į jūsų automobilį, gali užkimšti degalų filtrus ir degalų purkštukus.

Automobilio raktelį laikykite atskirai

Ar jūsų automobilio raktelis kabo ant bendro visų jūsų turimų raktų pakabuko? Jei taip, gali būti, kad jūs be reikalo apkraunate savo automobilio užvedimo mechanizmą. Vos keli papildomi raktai gali skambėti kaip nedidelis svoris, tačiau laikui bėgant tai gali nulemti automobilio uždegimo jungiklio gedimą.

Greitai užtaisykite priekinio stiklo įskilimus

Priekinio stiklo įskilimus sutvarkykite kaip įmanoma skubiau. Greita kelionė į autoservisą padės išvengti labai rimtų stiklo įtrūkimų, kurie blogiausiu atveju gali priversti jus pakeisti net ir visą stiklą.

Pasirūpinkite nuolatine interjero švara

Jei kada nors ketinate parduoti savo automobilį, jo vidus turi būti švarus ir tvarkingas, ypač jei salonas yra šviesios spalvos. Šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė automobilio salono valymui ir apsaugai skirtų priemonių, kurias galite pasitelkti apsaugodami savo transporto priemonės interjerą.

Patikrinkite padangų protektoriaus gylį

Dauguma vairuotojų negalvoja apie savo automobilio padangas, kol jos viduryje kelio nesprogsta. Pagal įstatymus reikalaujama, kad jūsų automobilio vasarinių padangų protektoriaus gylis būtų ne mažesnis kaip 1,6 mm, o žieminių padangų – ne mažesnis kaip 3 mm, todėl patikrinkite padangų protektoriaus nusidėvėjimo indikatoriaus juosteles, kurios statmenai kerta protektoriaus raštą per visą jo plotį.

Reguliariai keiskite oro filtrą

Daugelis žmonių dažnai pamiršta pakeisti oro filtrą, o užsikimšęs ar nešvarus filtras gali pabloginti variklio veikimą ir padidinti degalų sąnaudas. Juos reikia keisti bent kartą per metus, tačiau jei nuolat važinėjate dulkėtose vietovėse, tai gali tekti atlikti ir dar dažniau.

Tinkamai pripūskite automobilio padangas

Tinkamai pripūstos padangos palengvina automobilio valdymą ir padeda taupyti degalus. Norėdami patikrinti, koks padangų slėgis jūsų automobiliui yra tinkamas, patikrinkite padangų informacinę lentelę, kuri paprastai būna pritvirtinta prie automobilio durelių šoninės pusės, degalų bako dangtelio arba po variklio dangčiu.

Vairuokite atsargiai ir atsakingai

Atsargus vairavimas – tai patikimas būdas prailginti automobilio tarnavimo laiką. Tai reiškia, kad pradėdami važiuoti lėtai įsibėgėkite ir nepalikite automobilio stovėti tuščia eiga, kad jis sušiltų. Automobilio variklio tepimo sistema geriausiai veikia esant aukščiausiai darbinei temperatūrai, todėl variklis, transmisija ir pavarų dėžė gali būti labiau pažeidžiami, jei iš karto juos per daug įtemptai eksploatuosite.

Informacija: https://reidasofficial.lt/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.