Saulės baterijos: kur pritaikyti ir kaip išsirinkti?

Kiekvienais metais daugėja žmonių, besidominčių saulės energijos išgaunama elektra. Lietuvoje kiekvienais metais daugėja žmonių, įsirengiančių saulės elektrines arba prisijungiančių prie saulės parkų bendruomenės. Visgi, jeigu anksčiau apie tai domėjotės mažai, verta žinoti, kuo skiriasi saulės baterijos ir kaip jas panaudoti, kad gautumėte didžiausią efektyvumą.

Kokius modulius rinktis?

Įsigytomis saulės baterijomis būsite patenkinti tik tuomet, kai jos pateisins Jūsų lūkesčius. Todėl reikia iš anksto apskaičiuoti, kokią energiją baterijos turėtų sugeneruoti ir įvertinti biudžetą, kurį galite skirti saulės baterijų įsigijimui.

Saulės baterijų moduliai yra skirstomi pagal tai, kokio efektyvumo jie yra ir iš ko pagaminti. Taip pat skiriasi ir kaina. Dažniausiai ji skaičiuojama pagal tai, kiek vatų  sugeneruoja modulis. Pavyzdžiui, labai dažnai matomi mėlyni moduliai yra vadinami polikristaliniais. Kainą už vieną šių modulių vatą yra mažesnė, tad ir bendra įsigijimo suma yra mažesnė. Tačiau reikia žinoti, kad tai kiek mažesniu efektyvumu pasižymintys moduliai. Todėl jie pasirenkami kaip pigesnė alternatyva tuomet, kai statoma daug modulių.

Jeigu turite ribotą vietą ir norite gauti daugiau energijos, tuomet galima rinktis monokristalinius modulius. Jų paviršius atrodo tamsesnis, tad jie yra šiek tiek efektyvesni. Tačiau kartu yra ir brangesni nei polikristaliniai saulės moduliai.

Kaip panaudoti saulės energiją?

Nors labai dažnai kalbant apie saulės energiją, galvojame apie elektrinę, tai nėra vienintelis būdas, kaip Jums gali pagelbėti saulės baterijos Jūsų kasdienybėje. Pavyzdžiui, jeigu neturite daug vietos arba norite tik pabandyti įveiklinti saulės energiją, verta pagalvoti, kaip galite išgauti nedaug energijos. Pavyzdžiui, galbūt pirmai pradžiai Jums pakaks vieno ar kelių modulių, kurie sugeneruos elektrą konkrečiam objektui. Pavyzdžiui, Jūsų pavėsinei apšviesti ar pan.

O jeigu galvojate apie didesnę investiciją, žinoma, reikėtų rinktis saulės elektrinę. Ji gali būti montuojama tiesiai ant Jūsų namo stogo. Tokia elektrinė sugeneruos elektros kiekį, kurį ir sunaudojate, tad ilgainiui ši investicija atsipirks.

Jeigu ant Jūsų namo stogo nėra vietos arba Jūs gyvenate daugiabutyje, galima rinktis ir dalyvavimą saulės parkuose. Tai milžiniškos elektrinės, kuriose gali būti išnuomojamos arba išperkamos saulės baterijos. Taip tapsite nepriklausomu elektros gamintoju ir nereikės rūpintis elektrinės įrengimu ar priežiūra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.