Ką daryti, kad vaikai daugiau laiko praleistų lauke?

             Tarp animacinių filmų, vaizdo žaidimų konsolių, planšetinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir nešiojamųjų žaidimų įrenginių yra daugybė priežasčių, kodėl vaikai gali likti namuose, priklijuodami akis į elektroninį įrenginį. Šiais laikais atrodo, kad vaikams yra mažiau priežasčių eiti į lauką ar net noro išeiti į lauką. Gali būti sunku įtikinti vaikus padėti savo įrenginius už asmeninį socialinį bendravimą arba išvesti savo šunį pasivaikščioti. Tačiau tai ne tik tai, kad jūsų vaikai turėtų šiek tiek saulės ar gryno oro, nes manome, kad tai jiems gali būti naudinga; yra realios, kiekybiškai įvertinamos naudos, kurią vaikai gauna leisti laiką lauke. Žinoma, nėra lengviau įtikinti vaiką žaisti lauke, jei pasakysite, kad po 20 metų gali būti mažesnė širdies ligų rizika. Tačiau jei galite sukurti patrauklias erdves ir įdomią veiklą, dėl kurios jie norėtų išeiti į lauką be nurodymų, galite turėti didelės įtakos jų sveikatai ir gerovei.

                Kiekvienas vaikas svajoja turėti savo sodo žaidimų namelį, kad galėtų patirti savo nuotykius! Didelis ar mažas, medinis ar plastikinis, dviejų aukštų ar su čiuožykla – yra daugybė pasirinkimų. Nuo mažų namelių iki kotedžų. Tačiau mediniai namukai vaikams, tai kiekvieno vaiko žaislas kieme.

Kiekvienas žaidimų namelis buvo sukurtas tam tikram amžiaus tarpsniui, kuris bus pažymėtas instrukcijose ir ant dėžutės; pavyzdžiui, nuo 1 iki 4 metų, nuo 3 iki 8 metų, nuo 3 iki 12 metų ir pan. Pasirinkta parinktis priklausys nuo jūsų vaikų amžiaus ir nuo to, ar laikui bėgant ketinate žaislą pakeisti, ar ne.

                Yra įvairių tipų žaidimų namelių su skirtingomis dalimis, atitinkančiomis jūsų vaikų motorinius įgūdžius ir išsivystymo lygį. Kuo vyresnis vaikas, tuo žaidimų namelis turės daugiau funkcijų, kurios skatins žaisti vaizduotę. Kai kuriuos plokščius žaidimų namelius galima pritaikyti individualiems poreikiams – tai puikus pasirinkimas pradedantiesiems statybininkams. Saugumo sumetimais neleiskite mažiems vaikams žaisti be priežiūros.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.