Kaip šlifuojamos grindys?

Atsižvelgiant į dabartinį natūralių statybinių medžiagų populiarumą, nenuostabu, kad medinės grindys naudojamos dažnai – mediena pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis ir gali būti bet kokio atspalvio, neprarasdama savo natūralaus rašto

Siekiant apsaugoti, grindis nuo susidėvėjimo, grindys dažnai yra lakuojamos, vaškuojamos ar kitaip apsaugomos, kad kuo ilgiau išlaikytų pirminę išvaizdą. Tačiau prieš tai grindis reikia kruopščiai nuvalyti nuo nelygumų – gerai nušlifuoti.

Be to, klojant net naujas lentas ar parketo elementus neišvengiamai atsiranda nedideli aukščio skirtumai, o ne vienerius metus eksploatuojamose grindyse lentos smunka arba pasislenka viena kitos atžvilgiu.

Šlifavimo įrankio pasirinkimas

Sprendžiant, kaip šlifuoti medines grindis, nereikia dėti daug pastangų – tinkamas įrankis jau seniai egzistuoja ir yra aktyviai naudojamas tiek tarp mėgėjų, tiek tarp profesionalų.

Tokio įrankis labai supaprastina visą medinio paviršiaus apdorojimo darbą. Bėda ta, kad šią įrangą turi ne visi – šlifuoklio kaina didelė, o vienkartiniam darbui jo pirkti neapsimoka. Tačiau visada galite pagalvoti apie tokio įrankio nuomą. Statybų įrangos nuoma patars ir pasiūlys jums tinkamiausią įrankį, nes šlifuojant grindis, greičiausiai reiks dviejų šlifuoklių – vieno plokštiems paviršiams apdoroti, antro kampams šlifuoti.

Kaip vyksta šlifavimas?

Šlifavimas turi būti atliekamas griežtai laikantis taisyklių, būtent išilgai pluoštų nedideliu kampu. Skersinio šlifavimo atveju yra labai didelė tikimybė atsirasti pažeidimams, kurie bus netinkami lajavimui.

Be to, pats šlifavimas yra padalintas į kelis etapus: pirmiausia naudojamas stambesnių grūdelių šlifavimo popierius, tada vidutinio abrazyvinio grūdelių popierius ir pabaigoje smulkiausias, kuris leidžia išgauti kuo lygesnis paviršių prieš dengiant dangą laku.

Šlifavimas kampuose ir  sunkiai pasiekiamose vietose didesniam įrankiui sunkiai prieinamos, todėl poliruojamos mažesne mašinėle. Tai svarbus momentas, kuriam reikia skirti pakankamai dėmesio, nes būtent detalės pabrėžia kokybę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.