Privačios mokyklos – nuo ko priklauso ugdymo kaina?

Privatus švietimas tampa vis populiaresnis. Tėvai noriai siunčia vaikus į privačias įstaigas jau nuo ikimokyklinio amžiaus. Deja, toks švietimas nemažai kainuoja per metus. Kodėl tėvai taip noriai atsisako viešųjų įstaigų?

Nenuostabu, kad mokinių skaičius tokiose mokyklose labai išaugo – beveik 30 %. vaikai ir jų globėjai gali rinktis iš daugybės privačių mokymo įstaigų, kuriose galima mokytis beveik visuose lygmenyse – nuo ikimokyklinio ugdymo iki vidurinių ir techninių mokyklų. Dėl teikiamų galimybių ir geresnio išsilavinimo tėvai mieliau išleidžia papildomų pinigų ir taip yra tikri, kad jų atžalos lankys gerą mokyklą.

Mokestis už mokslą svyruoja. Kuo aukštesnis išsilavinimo lygis, tuo didesnis mokestis už mokslą. Tačiau kaina nėra atgrasanti, nes vaikų priežiūra ir išsilavinimo lygis yra tiesiogiai proporcingi mokesčiui už mokslą.

Privačių mokyklų privalumai

Privačiose mokyklose dažnai taikoma visiškai kitokia mokymo sistema nei valstybinėse įstaigose – mokiniai gali pradėti mokytis nuo skirtingo amžiaus. Mentorius gali padėti priimti svarbius sprendimus, pavyzdžiui, dėl dalykų pasirinkimo, mokymosi kelio ir tolesnio tobulėjimo. Visa tai grindžiama bendros mokinio pažangos stebėsena.

Tokios mokyklos dar vadinamos demokratinėmis – mokiniai kartu nustato jiems taikomas taisykles. Tokiose mokyklose klasėse dažnai mokosi skirtingo amžiaus vaikai, o dėmesys skiriamas interesų ugdymui. Tokiose mokyklose mokiniai pirmiausia lanko juos dominančias pamokas, o mokytojai stengiasi plėsti mokinių domėjimąsi pasauliu.

Nepriklausomai nuo to, kokioje įstaigoje ar šalyje mokysis mūsų vaikai, kelerius metus trunkantis mokymosi procesas pareikalaus nemažų finansinių išlaidų. Net jei negalvojame apie privačią įstaigą, reikia atsižvelgti į papildomų kalbų, sporto, meno ar – dabar jau privalomų – programavimo pamokų išlaidas.  Turint omenyje namų ūkio biudžetą ir tai, kas geriausia mūsų vaikams, verta pradėti kaupti lėšas (gerokai) iš anksto.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.