Ar žinojai, jog taro kortos…?

Photo by Alina Vilchenko on Pexels.com

Žodis „kortos“ dažnam siejasi su žaidimu, pramoga ar net priklausomybe, tuo tarpu, atrodo, vos vienu mažu žodeliu papildyta sąvoka „taro kortos“ kelia jau kitokias asociacijas. Mintys iš karto nukelia į magišką, paslapties šydu apgaubtą pasaulį…

Ne dažnas yra įvaldęs taro kortų „meną“, o ir faktai apie šias, tikime, gali nustebinti. Taigi, ar žinojai, kad…:

…Taro kortos gali būti skirtingų spalvų bei su skirtingais paveiksėliais? Rinkitės pagal asmeninį skonį arba laukite ženklo iš…kažkur.

…yra suskirstytos į du arkanus? 78 Taro kortos skirstomos į didįjį bei mažąjį arkanus. Didydis arkanas apima 22 vadinamąsias „filosofines“ kortas, mažasis – 56 paprastąsias kortas.

…būrimas Taro kortomis yra rekomenduojamas žmonėms, ieškantiems atsakymo, kaip elgtis dabartinėje gyvenimo situacijoje arba atsidūrusiems svarbaus gyvenimo sprendimo kryžkelėje?

…nėra jokios taisyklės, kaip „teisingai“ sumaišyti kortas. Nors internetinėje erdvėje apstu įvairių su tuo susijusių patarimų.

…nėra ir jokių taisyklių, apibrėžiančių, kaip Taro kortos turi būti skaitomos. Aišku, pradedančiajam tokia informacija yra itin aktuali: juk nuo kažko reikia pradėti, ar ne? Tačiau žmonės, kurie, kaip tikima, turi kažkokių ypatingų gebėjimų, atranda savus interpretacijos metodus ir galutinis rezultatas nuo to nesikeičia.

…Taro kortų būrime išskiriama kitokia Zodiako ženklų klasifikacija? Mažajame Arkane mums įprasti Zodiako ženklai skirstomi į šias grupes: Taurės (Vandens ženklai), Pentagramos (Žemės ženklai), Kardai (Oro ženklai), Lazdos (Ugnies ženklai).

…mitu, jog Taro kortų negalima nusipirkti sau pačiam, tikėti nereikia? Nuo seno buvo teigiama, jog, norint, kad šios iš tikrųjų „veiktų“, jas turi padovanoti kažkas kitas. Toks klaidingas mitas buvo paskleistas vien dėl to, jog Taro kortos netaptų komercine preke ir „būrėjai“ neliktų be darbo.

…Taro kortos panašios į įprastas žaidimų kortas? Tiek vienuose, tiek kitose yra personažai. Jei žaidimo kortose yra bartukas, karalienė, karalius bei tūzas, tai Taro kortose randame pažą, kunigaikštį, karalienę, karalių, tūzą. Pastarieji personažai yra interpretuojami kaip situacijos, asmenybės ar žmogas savybės.

…Taro kortos – greičiau interpretacinis bei emocinis „kelrodinis“, nei faktas, kuriuo derėtų aklai pasitikėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.