Patalpų valymas įtarus ar patvirtinus COVID-19 atvejį

Photo by Karolina Grabowska on Pexels.com

Kasdieninis biurų, įstaigų patalpų valymas visada reikalavo kruopštumo ir atidumo, tačiau dar daugiau pastangų šis darbas reikalauja esant pandemijai. Viešose vietose, esant dideliam žmonių skaičiui padidėja tikimybė, kad patalpose bus užsikrėtusių COVID-19 asmenų. Dažnai tokie atvejai būna besimtomiai, todėl kartais net sunku nustatyti ar patalpose buvo tokių asmenų ar ne.

Todėl sveikatos apsaugos ministerija pateikė rekomendacijas, kaip geriausiai valyti erdves, įtariant ar patvirtinus, kad jose buvo COVID-19 atvejis. Aptarsime šias rekomendacijas, skirtas ne sveikatos priežiūros įstaigų patalpų valymui.

Bendrosios rekomendacijos

Jeigu įtariate, kad viešbutyje, prekybos centre, laukiamajame ar kitoje viešoje erdvėje buvo asmuo užsikrėtęs koronavirusu, pirmiausia reikėtų patalpą gerai išvėdinti. Tam skirkite ne mažiau nei vieną valandą. Paskui patalpų valymas atliekamas su neutraliu valikliu, po šio valymo paviršiai dezinfekuojami priemone, veikiančia virusus. Reikėtų atkreipti dėmesį ar ta priemonė nepažeis paviršiaus ir pasirinkti tinkamus dezinfekantus. Tai gali būti sertifikuotas valiklis ar 0,05 % natrio hipochloritas, ar 70 % etanolis.

Tualetuose virusai kaupiasi daugiausiai, nes jų randama užsikrėtusio žmogaus išmatose, todėl šioms erdvėms valyti reikalingas didesnis dėmesys. Tualetų patalpų valymas rekomenduojamas atlikti su virusus naikinančiu biocidu arba 0,1 % natrio hipochloritu.

Natrio hipochlorido taip pat būna skalbinių balikliuose, todėl norint dezinfekuoti skalbinius tai galima padaryti įpilant skalbimo priemones ir baliklį.

Rekomenduojama naudoti vienkartinio valymo reikmenis. Valantys patalpas darbuotojai turėtų dėvėti kaukes, apsaugines pirštines, uniformą ir vienkartinę prijuostę. Darbo metu susidarusias atliekas, vienkartines priemones reikėtų sudėti į atskirą maišą ir išmesti į nerūšiuojamų atliekų konteinerį.

Patalpų valymas su atsakinga įmone

Pandemijos metu žymiai svarbiau pasirinkti atsakingą valymo paslaugas teikiančią įmonę, nes taip bus ne tik garantuota švara, bet ir darbuotojų, klientų, lankytojų sveikata bei saugumas.

Vilniuje įvairių patalpų valymo bei dezinfekavimo paslaugas teikia įmonė „EVP PROJEKTAI“. Jos darbuotojai turi patirties atliekant įvairaus pobūdžio valymo darbus, taip pat įvairaus dydžio patalpų dezinfekciją. Naudodami specialias priemones jie pasirūpins, kad COVID-19 virusas būtų sunaikintas namų ar verslo patalpose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.