Ar galima optimizuoti svetainę patiems?

Photo by Pixabay on Pexels.com

Apie internetinių svetainių optimizavimą galima rasti ne mažai informacijos internete. Tad nenuostabu, kad norintiems sutaupyti kartais priimtinesniu sprendimu tampa savarankiškas SEO, o ne profesionalios SEO paslaugos. Tad teoriškai taip, sukaupus nemenką žinių bagažą, optimizuoti svetainę galima ir patiems. Tačiau ar tai pavyks praktiškai, priklauso nuo keleto aplinkybių. Įvertinti savo galimybes padės sekantys klausimai ir atsakymai į juos.

Ar esate nusiteikę tam skirti mažiausiai kelis mėnesius?

Labai klystate, jei galvojate, kad SEO naudą pasieksite tik sutvarkę Meta duomenis ir patalpinę keletą straipsnių su nuorodomis. Svetainės pozicijos kyla ne taip greitai kaip norėtųsi, o SEO nauda pasiekiama tik nuosekliai dirbant. Būtent dėl šios priežasties dažniausiai SEO paslaugos teikiamos mažiausiai keletą mėnesių, po kurių  rekomenduojamas palaikomasis SEO. Tad prieš pradedant savarankiškus veiksmus būtinai įvertinkite ar galėsite tam pastoviai skirti laiko.

Ar turėsite galimybę investuoti į SEO įrankius?

Norint savarankiškai atlikti SEO nepakaks tik internete rastų žinių. Tinkamai atlikti kai kuriuos SEO veiksmus bus įmanoma tik naudojant tam skirtus įrankius. Raktažodžių analizei, paieškos rezultatų reitingų įvertinimui ir panašiems darbams reikalingi įrankiai ne tik kainuoja, bet ir sugaišite laiko ieškodami atsiliepimų kuris iš įrankių yra geriausias.

Ar turėsite laiko sekti pokyčius ir imtis veiksmų?

Net kai svetainė patenka į pirmas Google pozicijas yra būtina sekti pokyčius. Konkurentų veiksmai įtakoja pozicijų pokyčius, o besikeičiantys interneto naudotojų įpročiai gali pakeisti naudojamų raktažodžių efektyvumą. Be to, Google svetainių vertinimo kriterijai taip pat laikas nuo laiko atnaujinami ir keičiami. Tad dar vienas privalumas, kuriuo pasižymi specialistų teikiamos SEO paslaugos yra nuolatinis pokyčių stebėjimas ir reagavimas į juos.

Ar trūkstant žinių investuosite į SEO specialistų konsultacijas?

Labai gali būti, kad atliekant savarankišką SEO anksčiau ar vėliau susidursite su klausimais, į kuriuos neturėsite atsakymų. Tuomet profesionalų pagalba (o gal net SEO paslaugos) taps vienintele išeitimi, į kurią turėsite šiek tiek investuoti.

Tai pagrindiniai klausimai, kuriuos reikia apgalvoti svarstant patiems optimizuoti svetainę. Net ir turint pakankamai žinių turėkite omenyje, kad profesionalų darbas dažniausiai vyksta sklandžiau ir duoda geresnius rezultatus nei mėgėjiški bandymai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.