Ar įkrovimo laidai tik bet kokiam elektromobiliui?

Photo by Kindel Media on Pexels.com

Yra išskiriami du pagrindiniai tipai, iš kurių vienas pritaikytas europietiškiems automobiliams, o kitas tinka Amerikoje bei Japonijoje pagamintiems modeliams. Pastarasis variantas būtų pirmojo tipo, o Europos elektromobiliams tiks antrojo tipo laidas. Tačiau toliau praktiškai visiems modeliams, kurie pagaminti viename ar kitame žemyne, bus tinkamas tas pats laidas. Kadangi kitas jo galas dažniausiai bus antrojo tipo jungties, būtent tokios įkrovimo stotelės yra tiek mūsų šalyje, tiek ir visoje Europoje. Taigi, galima sakyti, kad visi laidai yra universalūs ir nepriklauso nuo konkretaus automobilio modelio. Tik svarbi bus jo kilmė, kuriame žemyne jis pagamintas, pagal tai reikėtų pasirinkti tinkamą variantą.

Nuosavos įkrovimo stotelės, kodėl verta jas turėti?

Kiekvienas elektromobilio savininkas yra priklausomas nuo elektros energijos. Todėl kartais gali tekti neišvengiamai planuoti kelionę atsižvelgiant į vietas, kur galima pasikrauti turimą transporto priemonę. Aišku, jų tinklas nuolat plečiasi ir daugybės miestų centruose galima atrasti tokių vietų. Tačiau žymiai patogiau ją būtų turėti ir savo namuose, juk būtent ten praleidžiama nemažai laiko. O tuo tarpu galėtų ir pasikrauti automobilis bei kažkur vykstant nereikėtų dėliotis maršruto arba laukti, kol jis bus pilnai pakrautas. Kas tikrai patogu, o keliaujant tie patys įkrovimo laidai visuomet gali būti automobilyje, jeigu jų netikėtinai prireiktų ilgesnėje kelionėje.

Kiek tam reikės investicijų?

Vis dažniau galima išgirsti, jog būtent elektros energija varomi automobiliai yra mūsų visų ateitis. Ir tokia tendencija pastebima jau dabar, kadangi elektromobilių skaičius sparčiai auga. Todėl plečiasi ir tinklas, kuriame įkrovimo stotelės suteikia galimybe pasikrauti mašiną daugelyje skirtingų vietų. Tačiau norint tokią galimybę turėti ir namuose prireiks kelių šimtų Eurų investicijų. O prie to dar galima pridėti ir tai, kiek kainuos įkrovimo laidai, nors be jų apsieiti ir kitu atveju gali būti sudėtinga. Tačiau tai tikrai nėra didelė suma, ypač vertinant patogumą, jog nereikia ieškoti pakrovimo vietos ir planuoti kelionę pagal tai, kur jos yra. Kadangi iš namų galima išvykti su pilnai pakrautu elektromobiliu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.